Duży wzrost franczyzowych Komputroników

Autor: Redakcja
Data dodania: 16 lutego 2010
Kategoria:

komputronikW tej formule działa już 105 sklepów, o 20 więcej niż przed rokiem, mimo iż z niektórymi franczyzobiorcami firma musiała zakończyć współpracę. Cały czas werbuje jednak kolejnych.

- Obecnie ralizowana jest strategia rezygnacji ze współpracy z firmami generującymi zbyt wysokie ryzyko kredytowe lub nieutrzymującymi wysokich standardów obsługi klienta końcowego – poinformował Komputronik w raporcie za rok 2009. Chętnych do współpracy jest jednak tak wielu, że nie wpływa to negatywnie na rozwój sieci. Ubiegły rok spółka zakończyła z liczbą 105 salonów franczyzowych, to o 24 proc. więcej niż przed rokiem. Do tego miała 135 salonów partnerskich, które stopniowo będą przekształcane we franczyzowe. Komputronik nadal jednak zamierza powiększać sieć i werbować kolejne sklepy do programu partnerskiego.

Działania rozwojowe Komputronika w 2010 r. będą bowiem nakierowane na równomierne pokrycie salonami tej marki całej Polski, a więc zagęszczenie sieci w regionach, w których dotąd jej obecność była mniej widoczna (spośród najbardziej atrakcyjnych regionów stosunkowo małe zagęszczenie jest jeszcze np. w Małopolsce i na Dolnym Śląsku). Będzie to możliwe właśnie głównie dzięki salonom francyzowym i partnerskim. Bowiem Komputronik dynamiczny rozwój sieci sklepów własnych zakończył w ubiegłym roku, teraz zamierza się głównie skupić na relokacji niektórych z nich z mniej korzystnych lokalizacji do centrów handlowych.

Przychody Grupy Komputronik w ubiegłym roku wyniosły 811 mln zł i były o 7 proc. wyższe niż w 2008 r. Firma przyznaje, że istotnym generatorem przychodów była właśnie rosnąca sieć sklepów franczyzowych. Miniony rok nie był bowiem najlepszy dla rynku IT. Widoczne było zdecydowane zmniejszenie popytu konsumpcyjnego i inwestycyjnego, które dotknęło całą branżę IT i RTV AGD. Komputronik stara się jednak niustannie poszerzać swoją ofertę. Obecnie oprócz sprzętu IT sprzedaje także niektóre produkty z segmentu AGD takich producentów jak Bosh, Electrolux, LG, Philips, Samsung czy Siemens oraz sprzęt optyczny marki Celestron – teleskopy, lornetki, lunety.

Jak zostać partnerem Komputronika? Najpierw należy nawiązać współpracę handlową, dzięki której Komputronik oceni sytuację finansową i potencjał firmy. Do sieci może dołączyć sklep zlokalizowany w atrakcyjnym położeniu dla danego miasta, który ma przynajmniej 40 mkw. powierzchni. Partnerzy mogą starać się o kredyt kupiecki na towar zamawiany w Komputroniku.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram