Duży skok Orbisu

Autor: Redakcja
Kategoria:
Grupa Hotelowa Orbis
Grupa Hotelowa Orbis notuje świetne wyniki finansowe po przejęciu 38 hoteli w Europie.

Grupa Orbis opublikowała właśnie pierwsze wyniki finansowe po powiększeniu sieci o 38 hoteli z ponad 7 tys. pokoi. Efekt jest wyśmienity - wskaźnik EBIDTA wzrósł o 23% a zysk o 34%.

- Najbardziej znaczącym wydarzeniem pierwszego półrocza było zakończenie transakcji przejęcia od AccorHotels spółek w Europie Wschodniej w styczniu 2015 r., w wyniku którego sieć Grupy Orbis powiększyła się o 38 działających hoteli. W związku z tym znacznie rozszerzyliśmy zakres naszej działalności i wzmocniliśmy pozycję lidera branży hotelarskiej w regionie Europy Wschodniej. W pierwszej połowie 2015 roku nasze doświadczeniee i wiedza oraz konsekwencja w realizacji strategii w połączeniu z korzystną sytuacją makroekonomiczną, przyczyniły się do osiągnięcia dobrych wyników operacyjnych i finansowych Grupy Orbis. Ich osiągnięcie nie byłoby możliwe bez kolejnych istotnych zmian podnoszących standard naszych hoteli, wdrażania innowacyjnych koncepcji usług, które poprawiają komfort pobytu gości w naszych hotelach – powiedział Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny Orbis.

Wyniki, które podał Orbis dotyczą pierwszego półrocza 2015. Wyraźne wzrosty widać we wszystkich tabelkach. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto wyniosły 591,6 mln zł (+10,8 proc. r/r). Wskaźnik EBITDA wyniósł 143,1 mln zł, (+23,2 proc. r/r), a zysk przed opodatkowaniem wzrósł o 34,7% i sięgnął 53,3 mln zł.

Firmie nie przeszkodziły remonty i otwarcia - dopiero w drugim kwartale 2015 r. ponownie otwarte dla gości zostały hotele Mercure Gdynia Centrum i Mercure Gdańsk Posejdon i Orbis Magura w Bielsku-Białej. 300 pokojowy Orbis Wrocław) przechodzi aktualnie remont i proces zmiany marki, w następstwie czego przekształci się w kompleks dwóch hoteli - Novotel i ibis.

- W nadchodzących kwartałach spodziewamy się utrzymania pozytywnych warunków wspomagających dalszy rozwój branży hotelarskiej, co sprzyjać będzie Orbisowi na drodze do dalszego wzrostu. Nie dostrzegamy żadnych sygnałów spowolnienia gospodarczego w regionie, wręcz przeciwnie, państwa Europy Wschodniej odnotowują największą dynamikę wzrostu w Europie. W związku z powyższym, przyspieszamy publikację naszej prognozy EBITDA dla całego 2015 r. w przedziale 310-320 mln zł. Wierzymy, że jest to odpowiedź na oczekiwania rynku i potwierdzenie przejrzystości naszej polityki informacyjnej. Jesteśmy głęboko przekonani, że nasze strategiczne cele będą równie skutecznie osiągane w najbliższych latach – dodał Gilles Clavie.

 

 

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram