Duże zmiany w segmencie e-papierosów

Autor: Redakcja
Data dodania: 31 sierpnia 2016
Kategoria:
Foto: hummel
Duże zmiany w segmencie e-papierosów

Wchodząca za tydzień ustawa wywraca do góry nogami handel e-papierosami. Nie kupimy ich już przez internet, wszystko wskazuje zaś na to, iż franczyza w branży szybko urośnie w siłę.

Nowe prawo zmienia zasady sprzedaży e-papierosów. Od 8 września nie będzie można ich sprzedawać na odległość. W grze zostają więc jedynie sklepy stacjonarne, ponieważ ustawa wycina praktycznie każdą możliwość elektronicznego handlu w tej branży. Muszą zniknąć zarówno sklepy internetowe, jak i całe działy na portalach aukcyjnych. Allegro już zapowiedziało po prostu zlikwidowanie całej kategorii e-papierosów. Nie będzie urządzeń, liquidów, akcesoriów. Polskie władze twierdzą, że dostosowują prawo do uregulowań europejskich, ale w rzeczywistości wychodzą przed szereg – sprzedaż internetowa nie zostanie zakazana w większości innych krajów Unii.

Polski rynek e-dymków jest szacowany na ponad 400 mln zł rocznie. Jego klientami jest ok. 1,5 miliona Polaków. Gdzie będą się teraz zaopatrywać? Najwięksi sprzedawcy w branży już zapowiadają wzmocnienie sprzedaży tradycyjnej oraz rozwój sieci franczyzowych. Może być to bardzo dobra inwestycja. Biorąc pod uwagę wielkość rynku oraz stosunkowo niski próg wejścia. Przykładowo - inwestycja w franczyzowy sklep SMOOKE.PL zaczyna się od 30 tys. a suma ta zawiera koszt wyposażenia i zatowarowania sklepu.

 

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram