Duże zmiany w Piramidzie Steakhouse

Autor: Redakcja
Data dodania: 22 czerwca 2011
Kategoria:
Piramida_Steakhouse_para_jedzaca_posiek

Piramida_Steakhouse_para_jedzaca_posiek

Po 10 latach obecności na rynku sieć zdecydowała się zmienić logo, menu, rozpocząć rozwój poprzez franczyzę oraz zapewnić restauracjom mocniejsze wsparcie marketingowe.

Obecnie Piramida Steakhouse, serwująca dania kuchni Bliskiego Wschodu, liczy 4 restauracje własne: dwie we Wrocławiu oraz po jednej w Opolu i Bielsku-Białej. Wkrótce dołączą do nich dwa lokale franczyzowe. Pierwszy zostanie otwarty w galerii Twierdza w Zamościu w drugiej połowie lipca, zaś kolejny miesiąć później w galerii Echo w Kielcach.

Artur_Żółtowski_wlasciciel_Piramida_Steakhouse- Zdecydowaliśmy się na powyższe galerie głównie dlatego, że w tych miastach nie ma prawdziwej kuchni arabskiej. Jest więc naturalna przestrzeń dla Piramidy. Będziemy do tego jedynymi restauracjami pełnokelnerskimi w tych centrach. Każda z restauracji zaoferuje około 50 miejsc i będzie położona przy food courtach – tłumaczy Artur Żółtowski, właściciel sieci.

Piramida Steakhouse planuje już następne otwarcia punktów franczyzowych. Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku otworzy się kolejna restauracja. - Zamierzamy też podpisać przynajmniej 3 umowy na kolejne punkty, których otwarcie nastąpi w 2012 roku. Na razie restauracje zlokalizowane są w Polsce południowej, ale będą otwierane w całym kraju. Jest również zainteresowanie poza granicami i jestem pewien, że Piramida będzie miała punkty poza Polską –  dodaje Żółtowski

Piramida_nowe_logoNowemu etapowi w rozwoju sieci, jakim jest rozpoczęcie działalności przez restauracje na licencji, towarzyszy także szereg innych zmian. Klienci zauważą na pewno zmiany związane z logo oraz menu. Stare logo sieci, powstałe 10 lat temu, mocno już odbiegało od rynkowych standardów zarówno układem, jak i czcionką. Nie wykorzystywało też w pełni symbolu piramidy, który w nowym logo został w sposób naturalny wprowadzony w tekst nazwy restauracji.

Ponadto, w czerwcu i lipcu we wszystkich punktach Piramidy Steakhouse pojawi się nowe menu. Za kompozycje nowych dań, odświeżenie specjalności Piramidy oraz utrzymanie jakości we wszystkich lokalach odpowiada nowy szef kuchni - Paweł Ancerowicz, posiadający 17-letnie doświadczenie w branży. Piramida wprowadza także linię drinków skomponowanych przez jednego z najlepszych specjalistów w Polsce. Pojawią się też nowe lody i desery, a także kawy.

- Nasze karty nie mają zdjęć. Skupiają się na rzeczowym opisie produktu. Tak, moim zdaniem, powinno to wyglądać w każdej restauracji nastawionej na jakość, a nie jedynie ilość obsłużonych klientów. To przynoszone przez kelnerów dania mają robić wrażenie, a nie zdjęcia. Wprowadziliśmy natomiast szereg promocji, m.in. lunchową i dla studentów – tłumaczy Żółtowski.

W działaniach PR i e-PR sieć Piramida Steakhouse jest wspierana przez wrocławską agencję ARS Group. - Mając na uwadze rebranding, każdy z naszych franczyzobiorców ma stałe wsparcie marketingowe, agencja kontaktuje się z lokalnymi mediami, tak by otwarcia restauracji były za ich pośrednictwem zauważone przez widzów, czytelników i słuchaczy. Postawiliśmy też na kontakt z klientem poprzez media społecznościowe. Chcemy budować trwałą, wiarygodną markę poprzez oficjalny profil na facebooku –  podkreśla Żółtowski.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram