Duża transakcja na rynku doradztwa finansowego

Data dodania: 7 lipca 2015
Kategoria:
Foto: freeimages.com

Po uzyskaniu zgody UOKiK, została sfinalizowana transakcja nabycia 100% udziałów jednej z największych firm z segmentu doradztwa finansowego rozwijająca się we franczyzie.

Mowa o nabyciu udziałów Expander Advisors przez Avivę. Mając na uwadze sukcesy tej spółki, rada nadzorcza powierzyła stery Expandera dotychczasowemu prezesowi, Andrzejowi Oślizło. Pozycję rynkową firmy wzmacniać będą także dwaj wiceprezesi: Adrian Jarosz oraz Bartosz Niewiadomski. Nie zmienia się marka Expander i model działalności jako niezależnego doradcy finansowego.

Stawiamy na dalszy rozwój Expandera pod obecną marką, która jest synonimem niezależnego doradztwa finansowego i wysokich standardów obsługi klienta. Jestem przekonany, że zarząd kierowany nadal przez Andrzeja Oślizło, przy wsparciu Avivy jako nowego inwestora, będzie z jeszcze większym rozmachem realizował strategię, której celem jest uzyskanie pozycji lidera w branży doradczej – mówi Adam Uszpolewicz, prezes Grupy Aviva w Polsce.

Szef Expandera pełni swoją funkcję od 2012 roku. Przeprowadził restrukturyzację spółki, która w roku 2014 osiągnęła rekordowe wyniki w sprzedaży. Od roku 2012 pełni także funkcję prezesa Związku Firm Doradztwa Finansowego (ZFDF).

Do zarządu Expander Advisors dołączył Adrian Jarosz, wiceprezes Avivy ds. rozwoju, odpowiedzialny za Centrum Finansów Aviva. Pracę na stanowisku wiceprezesa zarządu kontynuuje Bartosz Niewiadomski, który z sukcesem prowadzi działania marketingowe Expander Advisors od 2010 roku.

Expander to jedna z najbardziej doświadczonych niezależnych sieci doradztwa finansowego w Polsce. Za jej pośrednictwem udzielany jest co 10 kredyt hipoteczny w Polsce. Działa na rynku od 15 lat, posiada blisko 100 oddziałów w 50 miastach. W jego ofercie znajdują się produkty kilkudziesięciu instytucji finansowych.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design