Drugie podejście amerykańskiego fast foodu

Autor: Redakcja
Data dodania: 21 grudnia 2015
Kategoria:
Foto: freeimages
Dunkin’ Donuts już w Polsce.

Amerykańska sieć barów typu fast food, specjalizująca się w pączkach, ciastkach i w kawie otworzyła pierwszy lokal w Polsce. To już druga próba zdobycia naszego rynku. Pierwszą firma podjęła prawie 20 lat temu.

Kawiarnia ze słynnymi amerykańskimi pączkami została otwarta w grudniu tego roku na warszawskim Wilanowie, w obiekcie Royal Wilanów. Swoje lokale mają w nim już m.in. takie marki jak Bierhalle i Green Caffe Nero.

Sieć kawiarni Dunkin’ Donuts podpisała umowę masterfranczyzową z firmą Varsovia Food Company. Planuje się, że w najbliższych latach zostanie otwarto około 44 restauracji Dunkin' Donuts na terenie całego kraju. W początkowej fazie rozwoju sieci szczególny nacisk zostanie położony na rynek warszawski.

To druga próba wejścia na polski rynek. Pierwsze placówki Dunkin’ Donuts pojawiły się w 1996 roku. Sieć działała przez 6 lat i została wycofana w 2002 roku. Przywiązani do tradycyjnych wypieków Polacy nie mogli przyzwyczaić się do amerykańskiego lukrowanego pączka.

Marka Dunkin' Donuts została założona w 1950 roku. Firma posiada ponad 11,3 tys. restauracji w 37 krajach na całym świecie. Pierwszy bar pod tym szyldem powstał w 1950 roku w Quincy, w stanie Massachusetts.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram