Doświadczenia wymienione krzyżowo

Autor: Redakcja
Data dodania: 27 lipca 2009
Kategoria:
prezes_divicom_wojciech_skiba.JPG

prezes_divicom_wojciech_skiba.JPGPięć miesięcy temu, po długich Partner Team podpisał umowę ze spółką Divicom S.A. dotyczącą przejęcia zarządzania siecią sklepów komputerowych marki Divicom. Jak układa się współpraca?

Rozmowa z Wojciechem Skibą - Prezesem Divicom S.A. (na zdjęciu)

 Jak Pan ocenia te pięć miesięcy współpracy Divicom z Partner Team?

Bardzo dobrze. Wszystkie założenia, jakie przyjęliśmy w naszej umowie, realizujemy. Wypełniamy nasze porozumienie treścią z życia gospodarczego. Mamy już zakontraktowane pierwsze wspólne działania handlowe. Jeśli chodzi o zdarzenia gospodarcze, przełoży się to w najbliższych dniach na nasze sklepy. Będą one mogły zamawiać towary bardzo atrakcyjne dla swoich klientów, w bardzo atrakcyjnych cenach.

Jak Partnerzy Divicomu zareagowali na nową sytuację?

Są tacy, którzy mieli podejście euforyczne, mówili: ”dobrze się stało”. Są też tacy, którzy mieli wątpliwości. Ale generalnie, odzew jest bardzo pozytywny. Również na funkcjonującym na naszej stronie forum dla Partnerów, wypowiadają się oni z zadowoleniem.

Jak Pan widzi najbliższe miesiące dla Partnerów Divicom oraz spółki Divicom w związku z przejęciem zarządzania marką przez Partner Team?

Teraz mamy zupełnie inną skalę naszej firmy, dlatego Partnerzy Divicom otrzymają cała masę różnych narzędzi, które w sposób istotny pomogą im podtrzymywać i podnosić pozycję na rynkach lokalnych. Dostaną dużo promocji, dużo materiałów reklamowych. Korzyść będzie dla nich duża. Ponadto, Divicom S.A. znacznie ograniczył swoje koszty, ponieważ całość zadań związanych z zarządzaniem Siecią przejął Partner Team. Spółka Divicom skupia się na zaopatrzeniu towarowym i finansowaniu tego zaopatrzenia. Myślę że w wynikach kwartału trzeciego będzie widać pierwsze efekty współpracy Divicom S.A. i Partner Team sp. Z o.o. .

Duży może więcej?

Oczywiście, że tak. Jeszcze kilka miesięcy temu Partner Team i Divicom były spółkami, które na rynku konkurowały, jeśli chodzi o pozyskiwanie Partnerów. Tej konkurencji obecnie już nie ma, działamy wspólnie. Sam fakt współpracy generuje dużo większe możliwości, dużo szersze pola manewru. Znacznie mniejszymi kosztami będziemy mogli te dwie Sieci rozwijać. Poza tym, co istotne, zarówno Partner Team jak i Divicom pewne elementy w systemach swoich sieci miały zrobione jedne lepiej, drugie gorzej. Teraz z każdej z tych firm wybieramy rozwiązania lepsze i łączymy je w całość. Korzystamy ze wspólnych doświadczeń - tworzymy dwie firmy współpracujące, które się nimi wymieniają i wybierają najlepsze. Partnerzy obu Sieci otrzymają doświadczenia z jednej i drugiej firmy wymienione krzyżowo, dostają te lepsze rzeczy wybrane z obu firm.

Agnieszka Grabuś, 27 lipca 2009r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram