Dostawcy chcą upadłości Piotra i Pawła

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Piotr i Paweł

Dwóch dostawców Piotra i Pawła złożyło wnioski o ogłoszenie upadłości spółki – poinformował portal wiadomoscihandlowe.pl.

- Do tutejszego wydziału wpłynęły dwa wnioski o ogłoszenie upadłości Piotr i Paweł SA. Oba wnioski zostały złożone przez dostawców - potwierdził sędzia Łukasz Lipowicz, przewodniczący XI Wydziału Gospodarczego SR Poznań - Stare Miasto. W obu sprawach podejmowane są tzw. wstępne czynności.

Jak podaje serwis wiadomościhandlowe.pl wnioski o ogłoszenie upadłości Piotra i Pawła to konsekwencja coraz trudniejszej sytuacji w sieci, która ma problemy z zaopatrywaniem swoich sklepów. W wielu z nich zaczyna brakować podstawowych produktów. Podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku, zanim udziały w spółce przejęły od rodziny Wosiów fundusze zarządzane przez TFI Capital Partners.

Przypomnijmy, że Piotr i Paweł od jesieni ubiegłego roku poszukuje inwestora strategicznego. Największe szanse na przejęcie sieci zdaje się mieć właściciel Biedronki, Jeronimo Martins. Rozmowy na ten temat prowadzą także Carrefour i Maxima Grupe, od niedawna właściciel Stokrotki.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram