Doradztwo: Export Group franczyzuje rynek dotacji UE i kusi rabatami 

Autor: Redakcja
Kategoria:
Doradztwo: Export Group franczyzuje rynek dotacji UE i kusi rabatami; Foto: Piotr Buchalski

Sieć Dotacje Export Group to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na pomoc w zakresie pozyskiwania dotacji unijnych dla małych firm. Jak przekonują twórcy systemu jest to złota żyła, bo zwrot z inwestycji następuje już po pierwszym naborze wniosków, a naborów w każdym roku w ramach różnych konkursów jest ok. 10. Na pierwszych franczyzobiorców czekają rabaty przy opłacie wstępnej. 

Piotr Buchalski, założyciel i współwłaściciel spółki Export Group zaznacza, że jest to pierwsza ogólnopolska sieć franczyzowa wyspecjalizowana w pozyskiwaniu i rozliczaniu wszelkich dotacji na rozwój firm, ze szczególnym uwzględnieniem Regionalnych Programów Operacyjnych.

Chcemy możliwie szybko stworzyć ok. 50 placówek. We własnym zakresie nie byłoby możliwe uruchomienie tylu biur w krótkim terminie. A im szybciej placówki powstaną tym więcej pozyskają środków. A przypomnę, że w programach regionalnych do wzięcia jest ponad 30 mld euro! To ogromna szansa, z której trzeba korzystać jak najszybciej i stąd decyzja o uruchomieniu systemu franczyzowego – mówi Piotr Buchalski.

Szacowany koszt inwestycji w placówkę partnerską to ok. 45 - 70 tys. zł w zależności od lokalizacji biura, wielkości lokalu i liczby pracowników. Zwrot z inwestycji następuje już po pierwszym naborze wniosków, a naborów w każdym roku w ramach różnych konkursów jest od 3 do10.

Łatwo policzyć, że lata 2014-2020 to dla naszych franczyzobiorców prawdziwe żniwa. Ogromne możliwości wynikające z budżetu unijnego zaplanowane na najbliższe 7 lat przy jednoczesnym przeniesieniu przez rząd prawie połowy środków do programów regionalnych, stworzyło zapotrzebowanie na lokalne placówki obsługiwane przez profesjonalnych specjalistów piszących projekty wysokiej jakości – kontynuuje twórca systemu franczyzowego.

Tłumaczy, że z jednej strony na rynku mamy duże firmy doradcze wyspecjalizowane w pozyskiwaniu dotacji na duże kilkunastumilionowe projekty dla instytucji publicznych i dużych przedsiębiorstw, a z drugiej strony mamy lokalnych freelancerów piszących projekty niskiej jakości. Duże firmy doradcze nie były zainteresowane pozyskiwaniem dotacji poniżej kilku milionów złotych, a freelancerzy pisali wnioski niskiej jakości, przez co firmy nie otrzymywały dofinansowania.

Stąd pomysł, aby wyjść naprzeciw przedsiębiorcom z sektora MŚP i tworzyć lokalne biura doradcze, ale z profesjonalnym wsparciem merytorycznym i procedurami zapewniającymi wysoką jakość projektów. Pierwsi franczyzobiorcy mogą liczyć na rabaty przy opłacie wstępnej – zachęca Piotr Buchalski.

Zainteresowanych współpracą z siecią Dotacje Export Group zapraszamy do naszej bazy systemów franczyzowych.

INK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram