Doradcy łączcie się

Autor: Redakcja
Data dodania: 5 lutego 2009
Kategoria:

Naszym priorytetem na najbliższy okres jest dynamiczny rozwój placówek partnerskich w lokalizacjach, gdzie nie jesteśmy jeszcze obecni” – mówi Artur Nowak-Gocławski, Prezes Zarządu Doradcy24 SA. Fuzja firm Doradcy24 SA i Creditfield Sp. z o.o jest pierwszą na rynku doradców finansowych. Czy to już sygnał do dalszej konsolidacji rynku?

W poniedziałek 26 stycznia 2009 r. Rada Nadzorcza spółki Doradcy24 SA zatwierdziła ostatecznie skład nowego zarządu. Decyzja ta była konsekwencją podpisanego w połowie stycznia porozumienia inwestycyjnego w sprawie fuzji z firmą Creditfield Sp. z o.o.  Do zespołu zarządzającego Doradcy24 SA dołączył Artur Nowak-Gocławski będący dotąd Prezesem Zarządu Creditfield Sp. z o.o. Na mocy porozumienia inwestycyjnego Artur Nowak-Gocławski objął funkcję Prezesa Zarządu Doradcy24 SA. Ponadto w zarządzie zasiadać będą: Dariusz Koczar jako Wiceprezes i Dyrektor Generalny, Remigiusz Ukleja jako Dyrektor ds. Zarządzania Siecią Sprzedaży, Jarosław Orliński jako Dyrektor ds. Finansowych oraz Tomasz Adamski jako Dyrektor ds. Operacyjnych. Zatwierdzenie przez Radę Nadzorczą proponowanych zmian personalnych rozpoczęło operacyjną realizację porozumienia w sprawie fuzji firm Doradcy24 SA i Creditfield Sp. z o.o. Ma ona doprowadzić do pełnego powiązania obu podmiotów z branży doradztwa finansowego, które jako pierwsze zdecydowały się na połączenie. Zarząd Doradcy24 SA planuje dalszą konsolidację rynku.
 
Środki na rozwój sieci dystrybucji
Istotnym krokiem w rozwoju firmy Doradcy24 SA – spółki notowanej na rynku lternatywnym NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych – jest przeprowadzana aktualnie emisja akcji. Spółka przeprowadza emisję akcji serii C w trybie „Private Placement” przy pomocy oferującego, którym jest Wrocławski Dom Maklerski S.A. Środki pozyskane w wyniku sprzedaży akcji zostaną wykorzystane przede wszystkim na rozbudowę sieci dystrybucji oraz zwiększenie liczby doradców finansowych działających pod szyldem firmy. „Naszym priorytetem na najbliższy okres jest dynamiczny rozwój placówek partnerskich w lokalizacjach, gdzie nie jesteśmy jeszcze obecni” – mówi Artur Nowak-Gocławski, Prezes Zarządu Doradcy24 SA. „Dlatego równolegle z nowymi inwestycjami prowadzimy rozmowy z mniejszymi firmami doradztwa finansowego, których właściciele zgłaszają się do nas, aby działać w ramach struktur spółki Doradcy24. Taki trend jest obecnie wyraźnie widoczny na rynku” – dodaje Artur Nowak-Gocławski. Nowy prezes przewiduje, iż w najbliższym czasie konsolidacja branży pośrednictwa finansowego będzie się pogłębiać. W ten sposób firmy, zwłaszcza te niewielkie, chcą złagodzić odczuwane skutki kryzysu.

Redakcja, 5 lutego 2009 r.
Źródło: Fenicjanie.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram