Dopieszczą twoje auto w 21 salonach

Autor: Redakcja
Data dodania: 22 marca 2013
Kategoria:
dsc_3625

dsc_3625

S Plus, specjalizujący się w naprawach typu smart i auto detailing liczy obecnie 21 salonów – 5 otwarto w minionym roku, kolejne 8 dołączy do sieci do końca 2013. Sieć działa na zasadach franczyzy.

S Plus to pierwszy tego typu koncept na rynku usług motoryzacyjnych. Równocześnie jest to jeden z nielicznych systemów franczyzowych w branży motoryzacyjnej. Firma stale rozwija się w oparciu o franczyzę. – W zeszłym roku otworzyliśmy 5 salonów prowadzonych przez franczyzobiorców. Zanotowaliśmy też wzrost przychodów o 38% względem 2011 roku. Ten rok powinien być jeszcze lepszy. Zakładamy otwarcie 8 salonów franczyzowych marki – trzy są już na ostatnim etapie realizacji, ich otwarcie planowane jest na II kwartał tego roku. Poszukujemy też franczyzobiorcy, który przejmie od nas salon w Poznaniu – mówi Tomasz Jezierski, dyrektor zarządzający sieci S Plus.

2/3 klientów korzysta z szybkich naprawy drobnych uszkodzeń (wgnieceń – np. po gradobiciu czy pęknięć elementów plastikowych), miejscowego lakierowania, a także naprawy elementów wnętrza (skóry na fotelach, kierownicy, elementów plastikowych). 1/3 wybiera coraz popularniejszy auto detailing, czyli polerowanie i zabezpieczanie lakieru przed uszkodzeniami, ostatnio także za pomocą nanoochorny szyb i lakieru. – Spotykamy się z coraz większym zainteresowaniem naszymi usługami na rynku. Do tej pory współpracowaliśmy głównie z ubezpieczalniami, flotami samochodowymi i firmami zajmującymi się sprzedażą samochodów. Coraz częściej z naszych usług korzystają jednak klienci indywidualni, których przekonuje niższa cena, w stosunku do wymiany uszkodzonego elementu, i wysoka jakość naprawy – dodaje Tomasz Jezierski.

S Plus to sieć nowoczesnych salonów oferujących usługi zaawansowanej autokosmetyki (Auto Detailing) oraz wykonujących naprawy uszkodzeń pojazdów metodami smart repair. Choć S Plus to pierwsza w Polsce tego typu sieć, usługi te są szeroko znane i popularne na zachodzie od wielu lat. Nie tylko prezentują zupełnie nowe możliwości i jakość, ale przede wszystkim są tańszą alternatywą dla klasycznych metod napraw. Pozwalają także znacznie skrócić czas ich wykonywania. Aby stać się franczyzobiorcą sieci, trzeba dysponować gotówką na poziomie 250 - 300 tys. zł.

Adam Gieras

S Plus w bazie sieci

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram