Domino’s Pizza planuje rozwój poprzez franczyzę

Autor: Redakcja
Data dodania: 15 czerwca 2012
Kategoria:

dominos_pizza_logo_lokal

Domino’s Pizza, jedna z największych na świecie sieci pizzerii, specjalizująca się dostarczaniem pizzy na zamówienie, obecnie posiada w Polsce 13 lokali, mieszczących się na terenie Warszawy i Pruszkowa. W tym roku firma przygotowuje się do wprowadzenia franczyzy. Według planu, pierwszy lokal franczyzowy zostanie otwarty w 2013 roku.

Domino’s Pizza swój pierwszy w Polsce lokal otworzyła pod koniec lutego 2011 roku, przy ul. Bukowińskiej w Warszawie. Od tego czasu, w ciągu zaledwie 10 miesięcy, kolejnych 11 lokali powitało swoich klientów, dając na koniec 2011 roku łączną liczbę 12 pizzerii Domino’s. Tym samym sieć zrealizowała swój plan rozwoju zakładany na rok 2011. W kwietniu 2012 roku otwarty został 13 lokal Domino’s Pizza

„W ubiegłym roku, dzięki wspólnemu wysiłkowi wielu osób, w ciągu dziesięciu miesięcy udało nam się otworzyć 12 lokali, przeszkolić setki pracowników i uczynić markę Domino’s Pizza rozpoznawalną wśród mieszkańców Warszawy. Cieszy nas, że pizza, którą oferujemy, zdobywa coraz większą liczbę wielbicieli, a warszawiacy polubili jej niepowtarzalny smak i docenili wysoką jakość naszej obsługi” – powiedział Maciej Jania, Managing Director DP Polska S.A., spółki będącej właścicielem licencji Master Franchise na wprowadzenie i rozwój marki Domino’s Pizza na polskim rynku.

Rok 2012 będzie znaczący dla rozwoju Domino’s Pizza w Polsce. Po silnej ekspansji i otwarciu 12 lokali, firma planuje skupić się na dalszym budowaniu świadomości marki Domino’s wśród mieszkańców Warszawy, jako dostawcy wysokiej jakości pizzy, charakteryzującego się szybką i niezawodną obsługą klienta. Ponadto, dzięki licznym działaniom marketingowym, reklamie i uważnej analizie opinii konsumentów, sieć planuje zwiększenie bazy swoich klientów i wzrost sprzedaży. Jednocześnie planuje skupić się również na jak najlepszym przygotowaniu firmy do wprowadzenia franczycy w 2013 roku. Zapytania o możliwość otwarcia lokalu pod szyldem Domino’s Pizza zaczęły pojawiać się już w kwietniu zeszłego roku, kiedy to dopiero zaczynaliśmy wprowadzać tę sieć na polski rynek. Wierzymy, że z liczbą 15 lokali własnych, którą planujemy uzyskać do końca 2012 roku, będziemy w pełni gotowi, aby otworzyć pierwszą pizzerię działającą na zasadzie franczyzy – powiedział Peter Shaw, Dyrektor Zarządzający DP Poland plc, spółki notowanej na londyńskiej giełdzie, do której należy firma DP Polska S.A.

Domino's Pizza jest światowym liderem w dostawie pizzy na zamówienie. Posiada zarówno własne, jak i franczyzowe lokale w Stanach Zjednoczonych oraz w innych częściach świata. Obecnie, w ramach tej sieci działa ponad 9 300 punktów zlokalizowanych na ponad 65 rynkach. W ciągu kilku ostatnich lat firma otwierała ponad 300 lokali rocznie. Domino’s Pizza zatrudnia ponad 175 000 pracowników i posiada ponad 2 000 franczyzobiorców. W skali globalnej, sieć dostarcza codziennie ponad 1 000 000 sztuk pizzy.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram