Dominium uruchamia sieć restauracji chińskich Kanton

Autor: Redakcja
Data dodania: 5 lutego 2009
Kategoria:
kanton_fotka.jpg

Dominium, spółka prowadząca sieć pizzerii, uruchamia sieć restauracji chińskich Kanton. Chce też otworzyć w tym roku ok. 10 pizzerii w Polsce i kilka za granicą. Oferta publiczna możliwa jest w drugiej połowie przyszłego roku - powiedział dziennikarzom w środę Tomasz Plebaniak, prezes Dominium.

kanton_fotka.jpg"Uruchamiamy nowy koncept w segmencie casual dining, restauracje chińskie Kanton. W tym roku będziemy się rozwijać w Warszawie, ale w przyszłości planujemy otworzyć sieć restauracji na terenie całego kraju, w dużych miastach" - powiedział Plebaniak.

Spółka otworzyła w Warszawie pierwszą, pilotażową restaurację Kanton. Do końca roku w stolicy mogą powstać kolejne 2-3 lokale. Z kolei sieć pizzerii Dominium może się powiększyć w tym roku o kolejne 10 punktów. Obecnie spółka prowadzi ok. 60 restauracji.

Dominium chce też otwierać restauracje za granicą. W tym roku planuje uruchomić po dwie restauracje w Rumunii i w Irlandii i jedną na Litwie.
Prezes Plebaniak zapewnia, że spółka ma zapewnione finansowanie na rozwój sieci. "Mamy środki własne, korzystamy z kredytów i leasingu" - powiedział.

W ubiegłym roku BBI Capital NFI objął 12,5 proc. akcji spółki za 5 mln zł, udzielił też spółce pożyczki w wysokości 6 mln zł. W drugiej połowie przyszłego roku Dominium może przeprowadzić ofertę publiczną i wejść na GPW.
"Prospekt emisyjny zaczniemy pisać w tym roku. Debiut na giełdzie planujemy na drugą połowę przyszłego roku, ale wszystko zależy od sytuacji na rynku" - powiedział prezes.
Wcześniej spółka informowała, że z oferty publicznej chciałaby pozyskać kilkadziesiąt milionów złotych, które przeznaczy na dalszy rozwój sieci restauracji w kraju i za granicą.
W 2008 roku Dominium miało około 70 mln zł przychodów i 5 mln zł zysku netto. Na ten rok spółka prognozuje osiągnięcie ok. 7 mln zł zysku netto przy ponad 100 mln zł przychodów.

Redakcja, 5 lutego 2009 r.
Źródło: PAP

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram