Dominium rozwija sieć

Autor: Redakcja
Data dodania: 29 czerwca 2009
Kategoria:
dominium_logo.jpg
dominium_logo.jpgDominium, jedna z największych polskich sieci restauracji w kraju, planuje w 2009 roku otwarcie kilku lokali w systemie franczyzowym. Na 2010 rok planowane jest przeprowadzenie oferty pierwotnej na GPW.

Kontynuując strategię ekspansji zagranicznej, spółka zamierza w kolejnych latach otworzyć kilka restauracji franczyzowych, także poza granicami kraju. - Obecnie realizujemy plan rozwoju sieci w systemie franczyzowym na terenie kraju. W centrum zainteresowania znajdują się miasta liczące 100 tys. mieszkańców, z dobrymi lokalizacjami zarówno w centrach handlowych, jak i innych atrakcyjnych miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszych. Powierzchnia minimalna to 100 m2 , optymalna ok. 200 m2 – oczywiście w zależności od wielkości miasta i atrakcyjności położenia - mówi prezes Dominium S.A., Tomasz Plebaniak. - Rozwój poprzez franczyzę pozwoli nam szybko rozbudować sieć i obniżyć koszty jej funkcjonowania – dodał.

Obecnie Dominium S.A. posiada ponad 60 restauracji na terenie całego kraju oraz poza jego granicami (Irlandia, Rumunia). Najwięcej lokali znajduje się w województwie mazowieckim, małopolskim oraz na Śląsku.

W marcu 2008 roku Dominium podpisało umowę inwestycyjną z BBI Capital Narodowym Funduszem Inwestycyjnym na zakup 12,5% akcji spółki.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram