Dominium – przyszła kolej na kraje nadbałtyckie

Autor: Redakcja
Data dodania: 16 listopada 2009
Kategoria:

dominium_logoDominium S.A. ma obecnie ponad 60 restauracji w kraju oraz trzy za granicą. W 2009 roku po otwarciu pierwszej restauracji w Dublinie (Irlandia) oraz drugiego lokalu w stolicy Rumunii (Bukareszt), przyszła kolej na kraje nadbałtyckie.

Trwają właśnie przygotowania do inauguracji działalności na Litwie, w Wilnie, gdzie już pod koniec listopada zostanie otwarta pierwsza restauracja. Decyzje o wyborze właśnie tych a nie innych miast zapadły na podstawie przeprowadzonych badań rynkowych, dotyczących m.in. zwyczajów i preferencji tamtejszych konsumentów. - Ponadto są to regiony o dużym potencjale i niskim stopniu nasycenia w branży gastronomicznej, gdzie sektor restauracji typu casual dining dopiero się rozwija – mówi Małgorzata Ptasińska, KierownikFranchisingu, Dominium.

Na najbliższe lata Spółka planuje dalszą ekspansję połączoną z rozwojem sieci i wzmocnieniem pozycji restauracji w kraju m.in. poprzez system franczyzowy. W ostatnim czasie została przygotowana oferta i pakiet franczyzowy, prowadzone są już rozmowy z kandydatami na franczyzobiorców.

Docelowo Dominium S.A. chce zaistnieć we wszystkich większych miastach Polski, swoje zainteresowanie skupiając na tych liczących 100 tys. mieszkańców, z dobrymi lokalizacjami zarówno w centrach handlowych, jak i innych atrakcyjnych miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszych.

Spółka zdradziła portalowi www.franczyzawpolsce.pl plany na 2010 rok. W pierwszych miesiącach planowane jest otwarcie restauracji w Chorzowie (prace adaptacyjne dobiegają końca) a w późniejszym terminie – debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych (zależny od sytuacji na rynku). W chwili obecnej trwają intensywne przygotowania do wejścia na GPW, m.in. opracowywanie prospektu emisyjnego. Pozyskane środki z oferty publicznej firma chce przeznaczyć na dalszy rozwój sieci restauracji w kraju i za granicą.

Agnieszka Grabuś

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów
Data dodania: 4 sierpnia 2022
Fit Cake robi swoje
Data dodania: 2 sierpnia 2022
BRICOMARCHÉ z nową marką własną
Data dodania: 1 sierpnia 2022
Duże zainteresowanie franczyzą Auto Gamma

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram