Dołącz do Intermarché jako niezależny przedsiębiorca lub partner

Data dodania: 24 sierpnia 2020
Kategoria:
Foto: Intermarche

Jako osoba przedsiębiorcza masz dwie drogi, które umożliwiają Ci dołączenie do Grupy Muszkieterów, zarządzającej sieciami Intermarché i Bricomarché. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i prowadzisz już swój sklep – możesz zostać partnerem Muszkieterów. Jeśli droga biznesmena dopiero przed Tobą, pomożemy Ci w sposób kompleksowy otworzyć nowy supermarket! Niezależnie od wyboru ścieżki czeka na Ciebie szereg korzyści wynikających z systemu franczyzowego, między innymi szkolenia, działanie w ramach sprawdzonej formuły, zaplecze logistyczno-magazynowe czy rozpoznawalny szyld. Tylko z Muszkieterami masz dodatkowo możliwość decydowania o strategicznych kierunkach rozwoju całej sieci. Dołącz do nas i ciesz się z korzyści jakie zapewnia bycie częścią jednego z czołowych retailerów, zarówno na polskim, jak i europejskim rynku.

Naszym wyróżnikiem jest niezależność. Przedsiębiorcy, zrzeszeni w sieci Intermarché, prowadzą politykę handlową, która jest efektem współpracy właścicieli sklepów. Jednak w zarządzaniu swoim supermarketem mogą podejmować niezależne decyzje dotyczące swojego biznesu. Ponadto każdy z franczyzobiorców w miarę rozwoju, otrzymuje możliwość współzarządzania całą Grupą. Zmniejsza to dystans pomiędzy potrzebami sklepu, a decyzjami centrali. W dłuższej perspektywie właściciel sklepu może łączyć funkcje zarządcze w Grupie oraz awansować na Prezesa Zarządu.

– Grupa Muszkieterów oferuje unikalny model współpracy. Prowadząc własny sklep pod szyldem Intermarché pozostajemy niezależnymi przedsiębiorcami. Jednocześnie jesteśmy czynnie zaangażowani w funkcjonowanie centrali Grupy i mamy bezpośredni wpływ na podejmowane decyzje biznesowe – wyjaśnia Ryszard Dubicki, właściciel supermarketu Intermarché w Gryfinie, i dodaje – Wspólnie ustalamy kierunki rozwoju, opracowujemy plany działania. Poza ewidentnymi korzyściami dla prowadzonych przez nas supermarketów, taki model działania umożliwia nam także ciągły rozwój własnych kompetencji i zdobywanie nowych doświadczeń w mikro i makroskali – z perspektywy własnego supermarketu i całej Grupy.

Chcesz rozwijać się w biznesie i zarządzać supermarketem? Zostań franczyzobiorcą

Jako udziałowcy Grupy właściciele sklepów są aktywnymi przedsiębiorcami, ale także inwestorami. Każdy z franczyzobiorców może zostać wspólnikiem Spółki Muszkieterowie oraz udziałowcem Funduszu Nieruchomościowego Grupy. Wiąże się z tym bezpośrednia korzyść finansowa w postaci corocznej dywidendy.

Intermarché nieustannie rozwija swoją ofertę i wprowadza innowacyjne rozwiązania, dzięki czemu sklepy są bardziej atrakcyjne zarówno dla klientów, jak i dla przedsiębiorców. Sieć przygotowała szereg nowoczesnych narzędzi marketingowych i cyfrowych, takich jak aplikacja mobilna dla klientów, a także usługi e-commerce, w tym click&collect (np. Intermarché Drive). Muszkieterowie oferują także przedsiębiorcom możliwość rozbudowania sklepu o dodatkowe usługi, np. stację benzynową, myjnię samochodową czy wędzarnię.

– Sieć Intermarché oferuje przedsiębiorcom cały wachlarz korzyści. Realne wsparcie pojawia się już na samym początku współpracy w postaci pomocy przy wyborze lokalizacji sklepu i opracowaniu jego projektu, budowie placówki, doborze jej wyposażenia oraz przygotowaniu do otwarcia – mówi Ryszard Dubicki – Dodatkowo grupa proponuje całe zaplecze logistyczne, wsparcie marketingowe oraz niezbędne narzędzia by prowadzić biznes dostosowany do zmieniających się realiów. Niewątpliwym plusem jest fakt, że to my, jako właściciele sklepów, mamy wpływ na politykę Grupy, która w sposób bezpośredni przekłada się przecież na rentowność naszych sklepów. Możemy tu zatem mówić o modelu współpracy, w pełnym znaczeniu tego słowa, dodaje.

Dołącz do nas!

Co zrobić, aby dołączyć do sieci Intermarché jako franczyzobiorca? Niezbędny jest wkład własny, który wynosi minimum 400 tysięcy złotych. Co ważne, jest to kapitał, który od początku pracuje na wyniki spółki. Nie jest to opłata licencyjna, ani żadna inna forma opłaty na rzecz Grupy. Wspomniane środki pomogą zarządzać przedsiębiorstwem, którego roczne obroty mogą wynieść nawet kilkadziesiąt milionów złotych.

Muszkieterowie zapraszają do współpracy osoby, które cechuje przedsiębiorczość, mają ogólne kompetencje biznesowe oraz są gotowe do prowadzenia własnego, rodzinnego przedsiębiorstwa. Program szkolenia teoretyczno-praktycznego, które trwa 6 miesięcy i gwarantuje odpowiednie przygotowanie merytoryczne do samodzielnego prowadzenia firmy. Jeśli spełniasz te wymagania i masz powyżej 25 lat, to duży biznes jest w zasięgu Twojej ręki.

A może prowadzisz już sklep? Zostań partnerem sieci Intermarché

Oprócz standardowej oferty dla franczyzobiorców sieć Intermarché przygotowała propozycję dla przedsiębiorców, którzy już prowadzą własne sklepy z artykułami spożywczymi o powierzchni większej niż 500 m2 w dowolnym mieście w Polsce. Jako właściciel takiego obiektu możesz dołączyć do sieci Intermarché jako partner. Dzięki temu skorzystasz z działalności pod rozpoznawalnym szyldem, efektywnej logistyki, regularnych akcji handlowych i marketingowych (np. przygotowanie gazetek promocyjnych), współpracy z lokalnymi dostawcami oraz szerokiego wsparcia specjalistów.

Dowiedź się więcej o Grupie Muszkieterów

Grupa Muszkieterów to największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce pod względem obrotów. Grupa zrzesza prawie 300 niezależnych polskich przedsiębiorców, którzy prowadzą blisko 370 sklepów sieci Intermarché i Bricomarché, a także prawie 70 przymarketowych stacji paliw pod szyldem Intermarché. Niemal 50 sklepów oferuje klientom usługę click&collect (polegającą na zamawianiu produktów przez internet i ich odbiór na terenie sklepu). Muszkieterowie wypracowują regularny wzrost obrotów. W 2019 roku wyniosły one 7,74 miliardy złotych. W ciągu ponad 20 lat obecności w Polsce Grupa Muszkieterów regularnie powiększa swoją sieć supermarketów i inwestuje w nieruchomości – obecnie łączna powierzchnia zajmowana przez wszystkie sklepy Intermarché i Bricomarché to około 533 tysiące metrów kwadratowych. Obecnie Muszkieterowie są 45. największą firmą na polskim rynku w rankingu Lista 500 Rzeczpospolitej oraz 47. w zestawieniu opracowanym przez „Gazetę Finansową”. Grupa Muszkieterów jest jednym z czołowych retailerów w Europie, obecnym w 4 krajach. W skali roku wypracowuje obroty na poziomie ponad 45 mld euro.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie: www.muszkieterowie.pl/franczyza

Sprawdź ofertę w katalogu

Finanse

  • Minimalna kwota: 400 000 zł (kapitał własny, który od początku pracuje na wyniki spółki)
  • Opłata wstępna: brak
  • Opłata bieżąca: za koncesję znaku firmowego – składka liczona od obrotu
  • Opłata marketingowa: zakup gazetek, akcje promocyjne np. reklama w TV – według budżetu ustalonego na dany rok

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design