Dobry czas na rozwój firmy

Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: freeimages.com

Firmom nie zabraknie zamówień, a przeciętny Kowalski może liczyć na coraz lepszą sytuację na rynku pracy. 

To wnioski Konfederacji Lewiatan po opublikowanych danych dotyczących wzrostu PKB, który w pierwszym kwartale 2015 roku wyniósł 3,5%. Dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka organizacji biznesowej zaznacza, że polska gospodarka rośnie.

Wskazywały na to miesięczne dane z okresu styczeń-marzec br. dotyczące mi.in. sprzedaży detalicznej, która w ciągu pierwszego kwartału wzrosła o 4,4%, produkcji sprzedanej przemysłu, która wzrosła o 5,3%, zatrudnienia, które może rośnie zbyt wolno jak na nasze oczekiwania, ale jednak było wyższe w firmach 10+ o 1,1%. 

“Nie moglibyśmy osiągnąć 3,5%, gdyby gospodarstwa domowe nie mogły lub nie chciały zwiększać swoich wydatków na konsumpcję. A te rosną tym silniej, im bardziej stabilna jest sytuacja na rynku pracy. Nie byłoby także wzrostu PKB na poziomie 3,5%, gdyby nie było inwestycji, a także gdyby przedsiębiorstwom nie udawało się zwiększać sprzedaży poza rynek polski. To oznacza, że Jan i Maria Kowalscy mogą liczyć na coraz lepszą sytuację na rynku pracy, a także - jeśli posiadają potrzebne i poszukiwane na rynku kompetencje - na jeszcze większy niż dotychczas wzrost wynagrodzeń. A firmy na nowe zamówienia” - komentuje dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek

Powyższe dane mogą być impulsem dla tych, którzy myślą o założeniu własnej firmy lub dywersyfikacji biznesu. W tym przypadku ciekawym rozwiązaniem może być działanie na licencji - kiedy wybieramy współpracę ze znaną marką i wchodzimy w już sprawdzony biznes.

INK 

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram