Dobrewina.pl pozyskały 1 mln zł na rozwój

Autor: Redakcja
Data dodania: 1 kwietnia 2011
Kategoria:
Dobre_Wina_Photo

Dobre_Wina_Photo

Właściciel sieci, spółka Grand Cru przeprowadziła prywatną emisję udziałów. Na co przeznaczy pozyskane środki?

Jak dowiedział się portal FranczyzawPolsce.pl, w marcu spółka Grand Cru dokonała podwyższenia kapitału w drodze prywatnej emisji udziałów o wartości 1 mln zł. To pierwszy krok w kierunku planowanego na drugie półrocze 2011 roku debiutu na New Connect. Spółka podpisała już także umowę z autoryzowanym doradcą NC - IPO Doradztwo Startegiczne S.A., który wprowadzi ją na giełdę.

- Firmę założyłem wspólnie z żoną w 2001 roku i dzięki pasji i ciężkiej pracy udało nam się ją rozwinąć w spółkę generującą roczne przychody przekraczające 12 mln zł. W Grand Cru kierujemy się zasadą „dobre wina w dobrej cenie”. Mamy nadzieję, że przy wsparciu nowych udziałowców, dobrewina.pl stanie się szeroko znanym i lubianym dostawcą wina - powiedział prezes i założyciel spółki, J.K. Peter Pulawski.

Po zarejestrowaniu nowego kapitału Peter Pulawski nie będzie posiadał już większości udziałów w spółce, tylko niespełna 20 proc., niemniej zachowa rzeczywistą kontrolę nad nią. Przy zwiększeniu kapitału jednocześnie zmieniono bowiem umowę spółki w ten sposób, że dopóki Pulawski posiada minimum 10 proc. udziałów, to osobiście wyznacza prezesa zarządu. Może również wyznaczyć samego siebie.

Dobrewina.pl w dużej mierze swój rozwój zawdzięczają franczyzie. Obecnie w sieci funkcjonuje 27 sklepów, w tym 6 własnych, z czego trzy działają w systemie agencyjnym oraz 21 franczyzowych. Spółka prowadzi własny import, współpracując z ponad 40 dostawcami i dystrybutorami win i wyrobów delikatesowych w Europie, Ameryce Południowej, RPA i Australii. Dzięki pozyskanym środkom, spółka będzie w stanie przyspieszyć tempo rozwoju sieci sprzedaży win.

Planowane są kolejne otwarcia sklepów własnych i franczyzowych, a także wprowadzanie do nich nowych produktów. Część sumy pozyskaniej z emisji zostanie przeznaczona na zdobycie zezwolenia na obrót hurtowy alkoholem mocnym. Spółka liczy na to, że uda jej się pozyskać je do września.

Dobrewina.pl chcą także uatrakcyjnić i wzmocnić swój wizerunek. Dlatego też część środków z emisji sieć wyda na doradztwo oraz wdrożenie rekomendowanych rozwiązań, które lepiej zdefiniują markę dobrewina.pl oraz poprawią standardy obowiązujące w sieci zgodnie z najnowszymi trendami najlepszych praktyk i wiedzy. Jak podkreślają przedstawiciele sieci, chcą stworzyć narzędzia i warunki do lepszego komunikowania obecnym i potencjalnym klientom, czym są dobrewina.pl i jakie dają korzyści.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy
Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram