Dobrewina.pl podnoszą wymogi i standardy

Autor: Redakcja
Data dodania: 11 kwietnia 2011
Kategoria:
winoEmisja udziałów, pozyskanie 1 mln zł i przygotowania do debiutu na giełdzie to nowy etap w historii spółki. Jakie są jej dalsze plany rozwoju?

Niedawno informowaliśmy o tym, że spółka Grand Cru, właściciel sieci dobrewina.pl przeprowadziła prywatną emisję udziałów, z której pozyskała 1 mln zł. W drugim półroczu 2011 r. planuje debiut na NewConnect.

- Pozyskany kapitał zainwestujemy w otwarcia kolejnych placówek własnych, w poszerzenie asortymentu sklepów, a także poprawę ich wizerunku. Chcemy zaangażować zewnętrzne firmy doradcze, które pomogą nam w stworzeniu nowego, atrakcyjniejszego wizerunku sklepów oraz wyższych standardów obsługi klienta, a także poprawienie atrakcyjności systemu przez poprawę jego efektywności i optymalizację procesów zarządzania siecią. Docelowo ma to się przełożyć na wyższe obroty osiągane przez poszczególne placówki - wyjaśnia Włodzimierz Przybylski, dyrektor ds. rozwoju sieci w Grand Cru. Duży nacisk zostanie także położony na wdrożenie wyższych standardów w całej sieci.

Obecnie pod szyldem dobrewina.pl działa 27 sklepów, w większości franczyzowych. W 2010 r. sieć odnotowała wzrost sprzedaży o 13 proc. wobec roku 2009, pomimo tego, że wykruszyło się z niej kilka sklepów.

- Rozstaliśmy się z kilkoma najsłabszymi franczyzobiorcami. Chcemy jednak nadal rozwijać się poprzez franczyzę i aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości, zmodyfikowaliśmy zasady rekrutacji partnerów - mówi Włodzimierz Przybylski.

Oprócz procesu rekrutacji franczyzobiorców, profesjonalizacji uległ także system oceny lokalizacji – to nie tylko wyczucie firmy bazujące na doświadczeniu, ale także solidne badanie siły nabywczej okolicy i siły oddziaływania placówki. Grand Cru zrezygnowało także ze wstępnego finansowania zatowarowania sklepu, tak że obecnie wymagany kapitał na inwestycję to kwota ok. 50 tys. zł. - Takie podejście gwarantuje nam stabilność finansową startujących z nami franczyzobiorców - wyjaśnia Włodzimierz Przybylski.

Na ten rok dobrewina.pl zaplanowały w granicach 5-8 nowych otwarć. Będą to zarówno placówki własne, agencyjne, jak i franczyzowe.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram