Dobrestopnie.pl - franczyza inna niż wszystkie

Data dodania: 5 sierpnia 2013
Autor: Redakcja
Kategoria:

Od roku działa system franczyzowy dobrestopnie.pl. Jest to koncepcja franczyzy w branży edukacyjnej, która bazuje na autorskim programie Nauka mimo woli®. Franczyzobiorca uzyskuje nie tylko know-how, ale wsparcie marketingowe, metodyczne i wiele możliwości uzyskiwania przychodów - w sposób pasywny i aktywny.

Nauka mimo woli® to polski pomysł (zabezpieczony w Urzędzie Patentowym), który narodził się po latach doświadczeń dotyczących przyswajania wiedzy przez dzieci i budowania u nich silnej motywacji do nauki. Od strony metodycznej jego twórcą jest pedagog, psychoterapeuta i psychodiabetolog Kamila Dercz, autorka poradnika „Rodzic doskonały. Jak z dziecka zrobić mistrza”. Za rozwój sieci i działania marketingowe odpowiada Igor Dercz, który wiele lat wprowadzał na rynek produkty i marki innych firm.

 

- Mieliśmy proste cele - mówi Igor Dercz - Pokazać dzieciom, że nauka, rozwój umiejętności to świetna zabawa i może odbywać się daleko od biurka, nawet w samochodzie. Rodzicom, że może nastąpić głęboki przyrost umiejętności bez dąsów dzieci, nawet tych z ADHD, i dalej będą kochanymi rodzicami. Efekt osiągany dzięki zaangażowaniu dziecka pokazuje mu, jak wiele jest w jego rękach. Tworząc założenia wyprzedziliśmy zmiany podstawy programowej MEN o parę lat. Teraz chcemy, aby nasi partnerzy nie tylko byli blisko rodziców i dzieci, ale zarabiali na tym godziwe pieniądze. Stąd idea zajęć w całym kraju i wdrażania projektów edukacyjnych, również za środki unijne.

Co Nauka mimo woli® daje dzieciom?

 
Nauka mimo woli® wykorzystuje naturalne predyspozycje dzieci do zdobywania wiedzy. Łączy silnie dziecięcą potrzebę zabawy, elementy pamięci muzycznej, pedagogikę pozytywnych relacji i najnowsze zdobycze psychologii jak np. model płytkiego przetwarzania. W skrócie chodzi w nim o to, że bardzo wiele przechowujemy w pamięci ukrytej, do której odwołujemy się automatycznie. Sposób przekazu a nie sama tylko treść, powoduje, że coś zostaje w naszej głowie na dłużej i można z tej wiedzy potem skorzystać. Dzięki temu metoda Nauka mimo woli® szybko rozwija umiejętności dzieci w różnych obszarach – społecznych, pamięciowych, logicznego myślenia, konstrukcyjnych ale też kompetencje matematyczne, przyrodnicze czy językowe. Nauka staje się przyjemna, a dziecko łatwo przyswaja wiedzę i schematy, jak można się uczyć. Aby rodzice prowadzący swoje dzieci zgodnie z metodą Nauka mimo woli® mogli każdego dnia sięgnąć po pomoc, działa dostępna przez telefon ogólnopolska linia wsparcia.

 

System obejmuje dzieci w wieku 5 –12 lat. Zestawy Nauka mimo woli są z powodzeniem używane w szkołach i przedszkolach - obecnie korzysta z nich około 500 ośrodków w kraju i za granicą, również szkoły polskie w Szwajcarii, we Włoszech, a także środowiska polonijne w Wielkiej Brytanii, w której pod Londynem znajduje się centrum dystrybucyjne.

Wiele źródeł zysku - franczyza dobrestopnie.pl

 

Choć zestawy edukacyjne Nauka mimo woli są obecne na rynku od 5 lat, franczyza dobrestopnie.pl działa niecały rok. Franczyza jest adresowana głównie do firm, które prowadzą lub chciałyby prowadzić zajęcia z dziećmi, którym zależy na wzmocnieniu pozycji, pozyskaniu nowych klientów albo uzupełnieniu oferty - a więc prywatnych szkół, przedszkoli, klubów malucha, szkół językowych, sal zabaw dla dzieci itp. Druga grupa potencjalnych partnerów franczyzowych to firmy dostarczające materiały dydaktyczne i sprzęt dla szkół, prowadzące szkolenia dla oświaty i programy unijne.
Franczyzobiorca czerpie zyski z różnych źródeł, co zależy głównie od tego, w czym czuje się najlepiej - do wyboru ma sprzedaż zestawów Nauka mimo woli do użytku domowego, zabawek edukacyjnych, prowadzenie zajęć dla dzieci, organizowanie warsztatów Akademii cierpliwego rodzica, szkoleń dla szkół lub wdrażanie metody w szkołach na swoim terenie np. w projektach unijnych. Przychody może realizować także pasywnie, nawet nie widząc na oczy swojego klienta. Temu celowi służy centralny sklep internetowy pod adresem http://sklep.dobrestopnie.pl w którym klienci kupujący wysyłkowo są rozpoznawani na podstawie przydzielonych partnerom obszarów. Raz na miesiąc franczyzobiorcy wystawiają franczyzodawcy fakturę na podstawie zestawienia ze sklepu.

 

Niskie koszty startu

 

Aby zostać franczyzobiorcą dobrestopnie.pl należy spełnić główne warunki: prowadzić działalność gospodarczą, zapewnić łączność, lokal, wpłacić opłatę wstępną (od 2500 zł zależnie od terenu), przejść szkolenie, objąć w ramach franczyzy wybrany obszar i przestrzegać standardów jakościowych. Brak typowej opłaty marketingowej, niska jest opłata miesięczna (od 200 zł), a koszt inwestycji w najniższym wymiarze nie przekracza 1600-2000 zł.
- Bodźce finansowe działają silnie - uśmiecha się Igor Dercz. -Dlatego, aby system mógł się swobodnie rozwijać i generował nowe pomysły na zajęcia, rezygnujemy z tantiem od partnerów, którzy wspólnie z nami rozwijają metodę. Nie jesteśmy najmądrzejsi na świecie, wiemy, że siła leży w grupie. Franczyza to dobro wspólne i warto je pielęgnować ze zrozumieniem odnosząc się do potrzeb drugiej strony.

Franczyzobiorca, oprócz materiałów, szkoleń i know-how, zamiast typowego podręcznika operacyjnego, otrzymuje indywidualne wsparcie rozwoju. Nie jest to coaching, tylko wspólna analiza i działanie wtedy, kiedy jest potrzebne - począwszy od założeń marketingowych po reklamę i metodykę zajęć. Istniejące wzory reklam nie są adekwatne? W ciągu tygodnia będą nowe, ciężar ich opracowania - z wyjątkiem wstępnych założeń - leży po stronie franczyzodawcy. Każdy franczyzobiorca ma własną podstronę na indywidualne promocje i adresy poczty elektronicznej w domenie systemu. Może też prowadzić zapisy na zajęcia bezpośrednio przez wspólną stronę internetową dobrestopnie.pl

System franczyzowy dobrestopnie.pl jest na razie dostępny w 5 miastach w kraju, we wrześniu dołącza nowa placówka w Kwidzynie. Na nowych partnerów, którzy przystąpią do końca września tego roku do systemu, czekają dodatkowe zachęty.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram