Dobre Wina nie bankrutują

Autor: Redakcja
Data dodania: 14 stycznia 2014
Kategoria:
Dobre Wina nie bankrutują

Wbrew plotkom spółka Grand Cru, operator sieci Dobre Wina, nie zamierza zwinąć działalności. Wręcz przeciwnie - firma po okresie kłopotów i restrukturyzacji wychodzi na prostą.

Faktycznie - jak podają niektóre media - Grand Cru zwołał na 24 stycznia Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Faktycznie - jeden z punktów obrad dotyczy uchwały o dalszym istnieniu spółki. Jest to jednak ustawowy wymóg - w określonych przypadkach spółka musi wprowadzić do programu obrad taki zapis.

Nie ma to jednak nic wspólnego z koniecznością ogłoszenia upadłości. Spółka odnotowała straty w poprzednich latach i w ostatnim roku bilansowym (01.10-30.09), ale podjęła działania, które uchroniły ją od niewypłacalności i utraty płynności. Straty spowodowały jednak ustawową konieczność zwołania NWZ i podjęcia uchwały o dalszym istnieniu spółki. Płynność finansowa i możliwości sprzedażowe nie są jednak zagrożone. Wręcz odwrotnie – Spółka wdrożyła plan działań marketingowych, który pozwolił na osiągnięcie przyrostu sprzedaży.

- Jesteśmy w trakcie realizowania programów, które przynoszą zyskowność w kolejnych latach. Naszym celem jest dalszy rozwój, a nie upadłość - mówi portalowi FranczyzawPolsce.pl Włodzimierz Przybylski, dyrektor rozwoju sieci.

Zawirowania były pochodną wycofania kredytowania bankowego w wysokości 1,2 mln zł. Grand Cru spłaciła już zadłużenie i uniknęła niewypłacalności. Teraz działa normalnie, prowadząc sprzedaż w 24 sklepach - 4 własnych, 4 agencyjnych i 16 franczyzowych.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram