Dobre perspektywy dla sklepów monopolowych  

Autor: Redakcja
Data dodania: 12 maja 2015
Kategoria:
Foto: Al.Capone – Specjaliści od Alkoholu

Foto: Al.Capone – Specjaliści od Alkoholu

Kultura picia alkoholu w Polsce ulega zmianie. Szukamy smaku, a nie mocy wybierając trunki coraz lepszej jakości. To dobry grunt dla rozwoju sieci sklepów specjalistycznych oferujących szeroki wybór napoi alkoholowych w ramach oryginalnego konceptu.

Do picia alkoholu przyznaje się około 84% dorosłych Polaków. Ze sprawozdania Ministerstwa Zdrowia wynika, że pijemy coraz więcej. W 2013 roku na jednego Polaka przypadło blisko 10 litrów czystego spirytusu, z czego więcej niż połowa zawarta była w piwie.

Jesteśmy też świadkami zmiany kultury picia alkoholu. Szukamy przede wszystkim smaku, a nie mocy. Ulubionym trunkiem Polaków jest piwo. Statystyczny Polak wypija rocznie 97 litrów tego napoju.

Nie dziwi więc, że na rynku pojawiają się sklepy specjalistyczne nastawione na sprzedaż alkoholi. Jedną z marek, która w ciągu ostatniego roku nabrała rozpędu jest Al.Capone – Specjaliści od Alkoholu. W maju tego roku firma otworzyła szósty sklep franczyzowy zlokalizowany w Dębicy (łącznie w ramach sieci działa 17 sklepów).

Sieć specjalistycznych sklepów alkoholowych Al.Capone rozwija się na terenie województw małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Według wcześniejszych zapowiedzi organizatora tego systemu, w ciągu najbliższych dwóch lat marka chce podpisać umowę franczyzy z około 30 przedsiębiorcami.

INK

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram