Dobre perspektywy dla reklamy we franczyzie

Data dodania: 16 stycznia 2017
Kategoria:
Foto: FREE TV - Bezpłatna gazeta z Programem TV

Rynek reklamowy w Polsce może wzrosnąć o 2,9% w porównaniu do roku 2016. Skorzystają na tym ci, którzy znajdą sposób na skuteczną sprzedaż powierzchni reklamowej.

Biznesowe wsparcie i pomoc w tym zakresie oferuje m.in. Wall Street Invest Group, wydawca darmowej gazety Free TV. Firma działa w oparciu o system franczyzowy. Buduje sieć oddziałów wydających produkt medialny „FREE TV - Bezpłatna gazeta z Programem TV, Portal Filmowy, Aplikacja i Kupony Rabatowe”.

Jak powiedział nam Konrad Waszczyk, właściciel konceptu i redaktor naczelny Free TV, w tym roku grupa planuje pozyskać 30 nowych franczyzobiorców.

– W 2016 roku w strukturze naszej firmy działało 55 oddziałów franczyzowych i 5 własnych. Planujemy, że w tym roku będziemy podpisywać około 2-3 umów franczyzowych miesięcznie – dzieli się planami właściciel projektu.

Franczyzobiorcy tego konceptu są wydawcami darmowego magazynu FREE TV, który zawiera program telewizyjny na 14 dni oraz kupony rabatowe. Zarabiają na sprzedaży powierzchni reklamowej. Reklamodawcy mają też możliwość zamieszczenia swoich ofert w wydaniu internetowym. Firma uruchomiła też aplikację mobilną i portal filmowy.

Usługi dla biznesu to jedna z branż, w której odnotowano najszybszy rozwój franczyzy. Akademia Rozwoju Systemów Sieciowych podaje, że w 2016 roku odnotowano ponad 50-proc. wzrost liczby działających systemów partnerskich w porównaniu do 2015 roku.

Z kolei według domu mediowego Carat Polska, w tym roku rynek reklamowy w Polsce może wzrosnąć o 2,9% w porównaniu do roku 2016 (w ub.r. nakłady reklamowe wzrosły o około 2,7% do 6,908 mld zł netto; źródło: dom mediowy Zenith). Największe wzrosty wydatków spodziewane są w takich branżach, jak handel, motoryzacja i nieruchomości oraz farmacja i firmy pożyczkowe. Najszybciej rosnąć będzie reklama internetowa.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design