Diverse – czy będzie do trzech razy sztuka?

Data dodania: 3 kwietnia 2018
Kategoria:
Foto: Sklep Diverse

Etos, właściciel marki odzieżowej Diverse po raz drugi zawiesił ofertę publiczną na GPW.

Pierwsze podejście wejścia na GPW miało miejsce w 2015 roku. Spółka miała debiutować 22 maja, a niespodziewanie 15 maja wycofała się z oferty. W komunikacie napisano, że decyzja o zawieszeniu oferty była następstwem zwiększonej niepewności co do rozwoju sytuacji na rynku odzieżowym w segmencie casual w Polsce w 2015 r., (m.in. ze względu na działania podejmowane przez konkurentów spółki Etos), co z kolei mogło mieć istotny bezpośredni lub pośredni wpływ na działalność i wyniki finansowe spółki Etos. Jednocześnie akcjonariusz sprzedający, Milano Holdings, spółka portfelowa Abris CEE Mid-Market Fund, zdecydował o zmniejszeniu liczby akcji oferowanych w ramach oferty z połowy do 33% kapitału zakładowego spółki.

Spółka zaznaczyła, że oferta publiczna będzie przeprowadzana zgodnie z nowym harmonogramem.

I tak według informacji KNF, spółka Etos złożyła 24 stycznia 2018 roku prospekt emisyjny. Kolejny termin został wyznaczony na pierwszą połowę 2018 roku. Jednakże i tym razem debiut nie dojdzie do skutku. Nie podano oficjalnej przyczyny, dlaczego spółka po raz kolejny zawiesiła ofertę.

Diverse to polska marka odzieżowa, która powstała w 1993 roku. Oprócz sklepów własnych, rozwija sieć sklepów franczyzowych.

MK

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram