DG – Inwest przekroczył plany

Autor: Redakcja
Data dodania: 22 listopada 2011
Kategoria:
DG_inwest_fotoFirma, która dopiero w tym roku zaczęła otwierać placówki franczyzowe i partnerskie, uruchomiła ich w sumie ponad dwadzieścia.

DG – Inwest to broker finansowy, który oferuje klientom produkty kilkudziesięciu instytucji finansowych, m.in. kredyty i leasingi. Firma buduje sieć zewnętrzną zaledwie od paru miesięcy, a już udało jej się uruchomić 9 jednostek franczyzowych i 14 punktów partnerskich.

- Plan opiewał na 5 punktów franczyzowych oraz 10 partnerskich. Praktycznie go podwoiliśmy, bowiem do końca roku otwieramy dodatkowo jeszcze 4 punkty – informuje Daniel Gawryczuk, prezes spółki. Dodaje, że firma ma dużo więcej zgłoszeń, tak więc w 2012 roku można spodziewać się kolejnych otwarć.

- Naszym franczyzobiorcom aktualnym i przyszłym nakreślam główne atuty naszej firmy: posiadamy oferty 65 instytucji finansowych, z których nasi analitycy wybierają dogodne dla klienta rozwiązania przy tej samej ofercie jakby klient poszedł osobiście do banku. Posiadamy nowoczesne rozwiązania dla biznesu, w dobie kryzysu planujemy finanse naszych klientów na pięć lat do przodu dzięki czemu mogą spać spokojnie. Powiększyliśmy też zakres usług. Oprócz leasingu i kredytu w ofercie posiadamy faktoring, gwarancje bankowe i ubezpieczeniowe – opowiada Gawryczuk.

Podkreśla, że opracowując model współpracy zewnętrznej, firma stawiała na jak największą dostępność usług przy niskich kosztach dla franczyzobiorców. - Chcemy zarabiać na wspólnych klientach, a nie jak większość franczyzodawców - na swoich partnerach – wyjaśnia Gawryczuk. Inwestycja związana z wejściem do sieci to ok. 5000 zł + koszty adaptacji lokalu. Kandydat na franczyzobiorcę powienien mieć wcześniejsze doświadczenie w sprzedaży usług, najlepiej finansowych lub ubezpieczeniowych.

Joanna Cabaj - Bonicka

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram