DetailKing: Ekologiczny biznes

Autor: Redakcja
Data dodania: 5 kwietnia 2013
Kategoria:
ecomyjnia
Rosnący popyt na myjnie parowe przekłada się na dynamiczny rozwój tego segmentu rynku. Jednym z konceptów, który na polskim rynku poszukuje franczyzobiorców jest Ecomyjnia z Grupy DetailKing. 
 

Popularność myjni ekologicznych w Polsce, mimo wyższych kosztów usługi, wynika z dobrych efektów, jakie uzyskuje się przy użyciu suchej pary. Dzięki tej metodzie, nie tylko skuteczniej usuwane są zabrudzenia, ale też powierzchnia lakieru samochodu jest lepiej zabezpieczona i wolniej się brudzi. Myjnie parowe mają też pozytywny wpływ na środowisko – wszystko to zasługa niskiego zużycia wody i nie używania w procesie mycia chemicznych detergentów. Z jednego litra wody można wytworzyć aż 1700 litrów pary – to 50 razy, niż w przypadku tradycyjnej myjni. 

Ecomyjnia jest najdłużej działającą siecią ekologicznych automyjni ręcznych w Polsce. Firma zajmuje się tworzeniem jednostek stacjonarnych oraz mobilnych – z dojazdem do klienta, a także świadczeniem dodatkowych usług czystościowych w sektorach dom, biuro, gastronomia i przemysł.

Minimalna kwota inwestycji, w przypadku myjni mobilnej, to dla potencjalnego franczyzobiorcy wydatek rzędu ok. 15 tys. zł. W przypadku myjni stacjonarnej, koszty przystąpienia do brandu zaczynają się od 30 tys. zł. Ecomyjnia ze swojej strony oferuje pełne wsparcie marketingowe, atrakcyjne lokalizacje, wyłączność na danym terenie, a także pomoc w finansowaniu (leasing, kredyt, dotacje). Franczyzobiorcy mogą liczyć na kompleksową pomoc w ramach otwarcia oraz prowadzenia własnej myjni samochodowej, począwszy od oceny i wyboru lokalizacji, przez wyposażenie i prace adaptacyjne, po szkolenia i stałe wsparcie w trakcie bieżącego prowadzenia działalności.

W Polsce, w systemie franczyzowym Ecomyjni działa już blisko 40 jednostek mobilnych i stacjonarnych oraz ponad 100 myjni partnerskich. Oprócz Polski, sieć rozwija się też w Czechach, Słowacji, Niemczech, Rosji, Holandii oraz Irlandii. Nowe umowy współpracy podpisywane są w kolejnych krajach.

DetailKing oferta w bazie sieci


Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram