Dent-a-Medical potrzebuje 3 mln zł na budowę sieci

Autor: Redakcja
Data dodania: 17 marca 2010
Kategoria:

Dent-a-Medical_WarszawaPieniądze zamierza pozyskać z nowej emisji akcji. Niewykluczone, że dzięki temu 200 klinik stomatologicznych, które spółka planowała przyłączyć do sieci w ciągu dwóch lat, znajdzie się w niej szybciej.

- Środki pozyskane z nowej emisji przeznaczymy na finansowanie działań związanych z rozwojem sieci franczyzowej. Zależy nam na tym, aby jak najszybciej stworzyć sobie warunki, które pozwolą wykorzystać duży przyrost wartości rynku, na którym działamy, a co za tym idzie czerpać korzyści z efektu skali. Rozmowy i negocjacje, które prowadzimy z kontrahentami i partnerami biznesowymi, pokazują nam potrzebę zabezpieczenia środków na dynamiczny rozwój naszego projektu, którego możemy spodziewać się po ich finalizacji – mówi Mariusz Andrych, prezes Dent-a-Medical S.A.

Obecnie do sieci należą dwie placówki – we Wrocławiu i Warszawie, przy czym klinika wrocławska została niedawno przekazana franczyzobiorcy. Ponadto Dent-a-Medical podpisał już  11 listów intencyjnych z gabinetami stomatologicznymi, które chcą przystąpić do sieci. Według przyjętych założeń, do końca pierwszej połowy tego roku w sieci tej powinno znaleźć się ok. 20 placówek, a do końca 2010 roku ok. 40 placówek.

- Założyliśmy sobie dość ambitny plan rozbudowy sieci, który przewiduje powstanie około 200 placówek w całym kraju w ciągu najbliższych dwóch lat. Niewykluczone, że w wyniku prowadzonych rozmów będziemy musieli skrócić czas realizacji tego zamierzenia. Docelowo odpowiednia wielkość sieci oraz przychodów pozwoli nam myśleć o przejściu na rynek regulowany – dodaje Mariusz Andrych. Poza rozbudową sieci na zasadach franczyzowych Dent-a-Medical bierze pod uwagę także współpracę partnerską z innymi podmiotami. Obecnie spółka prowadzi rozmowy z dużą siecią, z którą współpraca oznaczałaby, że w krótkim okresie czasu będzie w stanie zaoferować klientom sieć obejmującą ponad 100 placówek w całej Polsce.

Najpierw jednak notowana na NewConnect spółka przeprowadzi emisję akcji z prawem poboru. Planuje pozyskać z niej ok. 3 mln zł, które zostaną przeznaczone m.in. na zabezpieczenie finansowania programu budowy sieci franczyzowej. W ramach emisji zostanie wprowadzone do obrotu 39 mln 801 tys. 29 akcji serii D. Akcje nowej emisji  zostaną zaoferowane z dyskontem w stosunku do ceny notowań akcji spółki na NewConnect. Dziesięć praw poboru będzie uprawniać do objęcia 1 nowej akcji serii D.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram