Dent-a-Medical oddaje klinikę franczyzobiorcy

Autor: Redakcja
Data dodania: 5 marca 2010
Kategoria:

dent_a_medicalCena to minimum 720 tysięcy złotych rocznie. Placówka mieści się we Wrocławiu. Firma szuka franczyzobiorcy także dla swojej warszawskiej kliniki.

- Konsekwencje podpisanej umowy są dwojakie. Po pierwsze, ograniczamy koszty prowadzonej działalności - utrzymanie kliniki będzie leżało teraz po stronie franczyzobiorcy. Po drugie, zapewniamy sobie stałe źródło przychodów - zarówno z tytułu najmu kliniki, jak i w związku z wynagrodzeniem prowizyjnym ustalonym jako procent od generowanych przez klinikę przychodów. Dodatkowo nasz nowy partner będzie stanowił znaczne wsparcie merytoryczne dla projektu sieciowego, a klinika wrocławska pozostanie kliniką referencyjną dla budowanej sieci - tłumaczy Mariusz Andrych, prezes zarządu spółki Dent-a-Medical, która jest notowana na New Connect.

Zgodnie z umową, franczyzobiorca, który przejął wrocławską przychodnię stomatologiczną, będzie płacił Dent-a-Medical przynajmniej 720 tys. zł rocznie z tytułu wynajmu kliniki i przekazania pakietu franczyzowego oraz prowizję uzależnioną od przychodów. Dent-a-Medical nadal jest właścicielem kliniki w Warszawie, ale tę również chciałby odstąpić franczyzobiorcy. Firma ma w planach budowę na zasadzie franczyzy sieci specjalistycznych klinik stomatologicznych w całej Polsce. W ciągu dwóch lat ma w niej działać 200 placówek. Niedawno spółka podpisała listy intencyjne w sprawie wejścia do sieci kolejnych siedmiu klinik.

- Spodziewamy się, że podpisywane umowy intencyjne do końca półrocza zamienimy na stałe umowy dotyczące rozszerzenia sieci. Po pierwszych sześciu miesiącach 2010 roku chcemy mieć przynajmniej 20 gabinetów w sieci w skali całego kraju. Pracujemy też nad budową partnerstwa strategicznego z dużą siecią. Jeśli ten projekt się powiedzie, jeszcze w tym roku będziemy w stanie zaoferować naszym klientom oraz pacjentom sieć obejmującą ponad 100 placówek w całej Polsce. To zaś przyspieszy rozmowy z klientami korporacyjnymi, oczekującymi szerokiego pokrycia geograficznego. Kilka takich rozmów prowadzimy już w tym momencie  - mówi Mariusz Andrych.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 12 sierpnia 2022
Bezrobocie w Polsce najniższe od 32 lat
Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram