DECORADOR ma pierwszego franczyzobiorcę

Autor: Redakcja
Data dodania: 1 lutego 2010
Kategoria:

decoradorJest nim firma budowlana DOMPOL z Torunia, która w tamtejszym centrum handlowym otworzy 130-metrowy sklep DECORADOR. Będzie to pierwszy lokal pod tą marką poza stolicą.

Umowa franczyzowa została podpisana w miniony piątek, a sklep ma zostać uruchomiony pod koniec marca w centrum handlowym Arpol mieszczącym się w centrum Torunia. Galeria składa się z trzech budynków, jednym z nich jest Galeria Wnętrz AMC, jest więc to częste miejsce zakupów dla osób urządzających mieszkania czy domy. W toruńskim salonie DECORADOR znajdą się wszystkie produkty oferowane we własnej sieci sklepów, a więc dekoracje do kuchni, sypialni, salonu, jadalni, łazienki czy ogrodu. Pojawi się też dział Pracownia, dzięki któremu klienci mogą otrzymać produkty na zamówienie typu tapety, naklejki czy tkaniny. Będzie tam również dostępna, wyróżniająca DECORADOR na rynku, usługa porad stylisty. - W cenie 250 zł oferujemy nieograniczoną ilość spotkań ze stylistą, łacznie ze spotkaniami w domu klienta, który doradzi, jak urządzić wnętrze - wyjaśnia w rozmowie z portalem FranczyzawPolsce.pl Jakub Razowski, koordynator projektu B2B w firmie DECORADOR.

Porady stylisty to nieodzowna usługa, która musi być dostępna we wszystkich sklepach tej sieci, także kolejnych franczyzowych. - Nasz pierwszy sklep franczyzowy będzie miał pełen zakres usług i produktów. Ale nie jest to wymóg dla wszystkich sklepów. W każdym przypadku będziemy dostosowywać ofertę do lokalnych rynków. Jeśli np. gdzieś panuje duża konkurencja na rynku żaluzji czy rolet, nie będziemy wymagać od razu uruchomienia Pracowni ze sprzedażą tych produktów. Na pewno chcemy, by w każdym sklepie znalazła się nasza podstawowa kolekcja wyposażenia wnętrz oraz właśnie usługi stylisty - mówi Jakub Razowski.

W toruńskim sklepie DECORADOR pojawi się też nowość, której dotychczas sieć nie oferowała. Będą to farby i tynki Caparol - jest to inicjatywa własna franczyzobiorcy, by takie produkty tam sprzedawać, na co franczyzodawca przystał. DOMPOL dostał ponadto wyłączność na województwo kujawsko-pomorskie. Nie oznacza to, że nie powstanie tam więcej sklepów DECORADOR np. w drugiej stolicy województwa - Bydgoszczy, ale może je otwierać tylko ta firma.

DECORADOR działa na rynku warszawskim od sześciu lat, w tym czasie uruchomił tu pięć sklepów o bardzo zróżnicowanej powierzchni - od 120 do 550 mkw., mieszczących się głównie w centrach handlowych. Firma ma również sklep internetowy funkcjonujący od sześciu lat. - Zamówienia napływają z całej Polski, stąd nasze przekonanie, że w wielu miastach nasze sklepy mogą spotkać się z zainteresowaniem klientów - wyjaśnia Jakub Razowski. W ramach sieci funkcjonuje także program lojalnościowy DECO Club - za zakupy klient dostaje punkty, dzięki którym później może skorzystać z promocji i rabatów. Placówki franczyzowe też będą objęte tym programem. DECORADOR stworzył swój system franczyzowy przy pomocy Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 5 sierpnia 2022
Żabka liczy już 8500 sklepów
Data dodania: 4 sierpnia 2022
Fit Cake robi swoje
Data dodania: 2 sierpnia 2022
BRICOMARCHÉ z nową marką własną
Data dodania: 1 sierpnia 2022
Duże zainteresowanie franczyzą Auto Gamma

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram