Debiut Hurtimexu we wrześniu

Autor: Redakcja
Data dodania: 29 lipca 2008
Kategoria:
Łódzka spółka Hurtimex, producent odzieży dziecięcej, planuje na wrzesień debiut na rynku New Connect.

Debiut przekładany był już dwukrotnie. Na początku roku spółka ogłosiła, że przeprowadzi emisję akcji jeszcze w marcu. Jarosław Kopeć, członek zarządu spółki, mówił wówczas w wywiadzie dla PAP, że dla celów realizacji strategii spółki potrzebny jest kapitał wyższy niż ten, który firma może wypracować na bieżąco. Planowano wówczas pozyskać z emisji prywatnej 3,5 – 5 mln zł.

Debiut jednak odłożono na maj, a dziś już wiadomo, że nastąpi on we wrześniu. Tym razem spółka zamierza przeprowadzić ofertę publiczną. Memorandum informacyjne zostało już złożone w Komisji Nadzoru Finansowego. O ile KNF nie zgłosi zastrzeżeń do treści dokumentu, zapisy na akcje mogą rozpocząć się pod koniec sierpnia. Środki pozyskane z emisji 4 mln papierów, spółka zamierza przeznaczyć na wdrożenie systemu informatycznego, poszerzenie asortymentu i rozwój sieci franczyzowej.

Hurtimex zajmuje się produkcją i handlem odzieżą dziecięcą dwóch marek własnych – tup-tup i Hoop. Obecnie spółka posiada dwa sklepy własne, 11 patronackich i współpracuje z blisko 200 odbiorcami, jednak strategia zakłada przede wszystkim rozwój sieci sklepów w systemie franczyzowym. Sklepy własne otwierane będą jedynie w największych miastach Polski. Ok. 17 procent przychodów ze sprzedaży stanowi eksport – firma obecna jest między innymi w Niemczech, Czechach, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji. Obecnie produkty spółki obecne są na tych rynkach w sklepach multibrandowych, jednak długoterminowa strategia Hurtimexu zakłada stworzenie sieci franczyzowej także za granicą.
Agata Zarębska
29 lipca 2008 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram