Debiut Hurtimexu na New Connect

Autor: Redakcja
Data dodania: 5 listopada 2008
Kategoria:
Hurtimex zadebiutował wczoraj na rynku New Connect. Kurs akcji spółki wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań o 257 procent – z 0,7 zł do 2,5 zł.

Hurtimex zajmuje się działalnością projektową i produkcyjną odzieży niemowlęcej i dziecięcej pod własnymi markami handlowymi „tup-tup” i „HOOP”. Ponadto spółka jest na terenie Polski dystrybutorem firmy Kanz – czołowego kreatora mody dziecięcej w Europie.
Środki pozyskane z emisji akcji przeznaczone miały być w założeniach na rozwój firmy, w szczególności na rozbudowę sieci dystrybucji o sklepy własne i franczyzowe. Działania te mają ugruntować rozpoznawalność marek handlowych tup-tup i HOOP oraz zapewnić znaczny wzrost przychodów ze sprzedaży. W krótkoterminowych planach inwestycyjnych spółki jest wdrożenie systemu informatycznego i rozszerzenie oferty asortymentowej. W planach długoterminowych Hurtimex ma przejęcie na przełomie 2009/2010 roku krajowej firmy obuwniczej specjalizującej się w produkcji obuwia dziecięcego.

- Dla nas wybór rynku NewConnect to oczywista konsekwencja wynikająca z planów dalszego rozwoju. NewConnect to rynek, który umożliwia takim przedsiębiorstwom jak nasze w krótkim czasie zaistnienie na rynku publicznym, a w przyszłości zadebiutowanie na rynku głównym - powiedział Jarosław Kopieć, prezes Hurtimex SA.

Spółka wprowadziła do obrotu 4.000.000 akcji serii B i 15.050 akcji serii C. Cenę emisyjną ustalono na 0,7 zł za akcję, czyli Hurtimex mógł pozyskać z oferty maksymalnie 2,8 mln zł. W ramach oferty 3 inwestorów objęło 15.050 akcji serii C. Wartość środków pozyskanych z emisji wyniosła 10,5 tys. zł, podczas gdy szacunkowe koszty emisji wyniosły ok. 360 tys. zł.
Agata Zarębska
5 listopada 2008 r.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram