Dbam o Zdrowie dla franczyzobiorców i partnerów

Autor: Redakcja
Data dodania: 16 września 2011
Kategoria:
dbam_o_zdrowie

dbam_o_zdrowie

Do sieci należy 651 aptek własnych, 356 franczyzowych i ok. 1200 partnerskich. Zainteresowanie współpracą na zasadzie franczyzy jest coraz większe.

- Program Dbam o Zdrowie wystartował w 2001 roku i początkowo miał charakter wyłącznie systemu partnerskiego, zrzeszającego apteki biorące udział w programie lojalnościowym. Obecnie system ten traktujemy jako prefranczyzę, pierwszy etap współpracy przygotowujący apteki do ściślejszego związania się z siecią. Oczywiście nie narzucamy właścicielom aptek tego, jak długo ten etap powinien potrwać. To od nich zależy, kiedy podejmą decyzję wejścia w system franczyzowy. Franczyza daje jednak dużo korzyści i coraz więcej farmaceutów się do niej przekonuje - mówi Ewa Wasiak, wiceprezes DOZ SA odpowiedzialna za rozwój sieci franczyzowej i parterskiej.

DOZ jest spółką zależną Polskiej Grupy Farmaceutycznej, dystrybutora leków notowanego na giełdzie. Według najnowszego raportu finansowego spółki, za drugi kwartał 2011 roku, średni obrót apteki należącej do sieci Dbam o Zdrowie był w tym okresie o 16 proc. wyższy niż średnia dla całego rynku. To właśnie perspektywa zwiększenia obrotów jest dla wielu aptekarzy koronnym argumentem za przyłączeniem się do sieci. Samodzielna działalność jest coraz trudniejsza, bowiem rynek aptek jest w Polsce wyjątkowo konkurencyjny. W naszym kraju jedna apteka przypada na ok. 3500 mieszkańców, podczas gdy średnia dla innych krajów Europy to jedna apteka na 5000 mieszkańców.

- Oferujemy bardzo szeroki zakres pomocy naszym franczyzobiorcom, ale to od nich zależy, czy będą potrafili to wsparcie wykorzystać. Farmaceuci nastawieni na zamiany, na poprawę jakości, wdrażanie nowych rozwiązań po przystąpieniu do naszej sieci potrafią osiągać naprawdę znaczący wzrost sprzedaży i dużo lepsze wyniki finansowe – zapewnia Ewa Wasiak.

DOZ SA, podobnie jak inne sieci sieci franczyzowe z branży, otwarty jest zarówno na współpracę z działającymi aptekami, jak i nowymi inwestorami. W praktyce jednak do tej pory sieć Aptek Dbam o Zdrowie zasilały wyłącznie jednostki obecne na rynku już wcześniej. Zainteresowanie rynkiem ze strony osób spoza branży też jednak jest już widoczne. Inne sieci, takie jak np. Mediq czy Arnika, posiadają już zarówno takich franczyzobiorców, którzy prowadzili wczesniej aptekę, jak i takich, którzy są nowymi inwestorami w branży.

Szukasz sieci franczyzowej? Sprawdź franczyzy w naszym katalogu.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram