Da Grasso rozwija koncept Express

Autor: Redakcja
Data dodania: 26 stycznia 2011
Kategoria:
Da_Grasso_Express_2Ruszyły dwa nowe lokale wyspecjalizowane w serwowaniu pizzy na wynos oraz z dowozem. Wkrótce planowane są kolejne otwarcia.

Najnowsze pizzerie Da Grasso działające w formule Express powstały w Sławnie i Darłowie. Firma uruchomiła ten koncept w ubiegłym roku, dziś pod szyldem DaGrasso Express działa już 5 lokali.

- Koncepcja szybko zyskuje popularność zarówno wśród klientów, jak i przedsiębiorców chcących otworzyć własny biznes. Nowy format sieci pozwala franczyzobiorcom skutecznie konkurować w mniejszych miejscowościach i na osiedlach mieszkaniowych, a także w strefach gastronomicznych galerii handlowych – mówi Magdalena Piróg, wiceprezes Da Grasso.

Nowa propozycja franczyzowa spółki może przyciagać także tych inwestorów, którzy chcą prowadzić lokal w ramach największej sieci pizzerii w Polsce, ale nie dysponują wystarczającym kapitałem, by uruchomić pełnowymiarową placówkę. Podczas gdy koszty otwarcia standardowej pizzerii  Da Grasso zaczynają się od 200 tys. zł, lokal w formacie Express można otworzyć za ok. 100-120 tys. zł.

Lokale Express realizują wyłącznie zamówienia w dowozie i na wynos, w związku z czym nie posiadają sali konsumpcyjnej i wymagają mniejszej powierzchni. Dodatkowo zostały ograniczone – w porównaniu do restauracji i pizzerii – wymogi technologiczne. Ta oferta franczyzowa przeznaczona jest dla miast poniżej 20 tys. mieszkańców, osiedli lub mniejszych galerii handlowych. Przewagę konkurencyjną placówkom zapewnia bardzo szybka realizacja zamówienia.

Sieć Da Grasso jest obecna już w blisko 150 miastach w Polsce, posiada 211 restauracji, pizzerii, pizzerii premium i lokali typu Express. Na ten rok zaplanowała ok. 30 nowych otwarć. Niemal wszystkie placówki Da Grasso należą do franczyzobiorców.

JCB

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram