Czym jest luksus

Data dodania: 20 sierpnia 2015
Autor: Redakcja
Kategoria:

Ciężko jest powiedzieć: czym jest luksus. Dla każdego oznacza ten termin coś innego. Jednak istnieje coś, co zdaje się być uniwersalnym znaczeniem tego pojęcia. Na to miano zasługują tylko najbardziej luksusowe apartamenty. Warszawa i jej nowoczesne apartamentowce się do nich zaliczają.

Lokalizacja

Gdzie w Europie wznoszone są najlepsze mieszkalne, luksusowe apartamenty? Warszawa to już wie – w ścisłym centrum miasta, a nie na jego obrzeżach. W Londynie najlepszy adres to granica z Hyde Parkiem (gdzie stanął prestiżowy kompleks One Hyde Park), a w stolicy Polski – w sąsiedztwie śródmiejskiego placu Grzybowskiego. Tam bowiem znajduje się elegancki, mieszkalny drapacz chmur, wzniesiony przez Tacit Development – Cosmopolitan Twarda 2/4. W jego sąsiedztwie znajduje się inny budynek klasy premium, wieżowiec Złota 44.

Design

Cosmopolitan Twarda 2/4 udowadnia, że prestiż wyznaczany jest przez niebanalny projekt – w tym przypadku wybitnego architekta, Helmuta Jahna. Całkowicie przeszklona fasada (która zapewnia niezrównany, szeroki widok na panoramę miasta aż po jego granice), wysokie na całą kondygnację i otwierane okna oraz wykusze wychodzące poza bryłę budynku, stanowią cechy charakterystyczne tego budynku.

Komfort

Życie w sercu metropolii pociąga za sobą pewne niedogodności – choćby ciągłą słyszalność miejskiego zgiełku. W podniebnych apartamentach to jednak nie grozi. Wysoko nad dachami stolicy panuje „niebiański” spokój – mimo, iż poniżej toczy się życie wielkiego miasta. Bliskość ścisłego centrum i jego atrakcji – teatrów, parków i restauracji.

Wyposażenie

Luksusowe apartamenty wymagają właściwej oprawy. Apartamenty w budynku Cosmpolitan wyposażone zostały w sprzęty AGD marki Miele, zabudowę kuchenną Alno, armaturę Dornbracht oraz ceramikę Duravit. Granitowe blaty kuchenne, marmur w łazienkach oraz lustra ze szkła typu Optiwhite (pozbawionego domieszki żelaza, a więc też zielonkawego odcienia odbijanego światła), są dodatkowymi atutami tej inwestycji.

Inteligencja

Nowoczesny i elegancki apartament nie może się obejść bez systemów, które inteligentnie automatyzują domową elektronikę. Cosmopolitan Twarda 2/4 wykorzystuje do tego HMS – Home Management System. Dzięki niemu możliwe jest sterowanie z poziomu smartfona inteligentnymi przełącznikami w apartamencie, regulowanie temperatury lub nawet łatwe tworzenie scenariuszy przełączania określonych urządzeń o wybranych porach dnia. Tak wyglądają luksusowe apartamenty. Warszawa prowadzi obecnie ich sprzedaż.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram