Czy wziąłeś / dałeś już dziś łapówkę?

Data dodania: 15 kwietnia 2014
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: sxc.hu

Korupcja w Polsce bardzo się zmniejszyła - to fakt. Drugi fakt - niestety wciąż jest poważnym problemem. Niemal 3/4 przedsiębiorców przekonuje, że korupcja niszczy ich biznes.

Obecnie Polska jest na 38. miejscu w rankingu przejrzystości Transparency International. Obejmuje on 177 państw. Co więcej - w Europie Środkowo-Wschodniej jesteśmy liderem uczciwości, wyprzedza nas tylko Estonia. Mimo to korupcja istnieje i ma się nieźle.

Puls Biznesu przeprowadził badanie wśród laureatów przyznawanych przez redakcję Gazel Biznesu. Okazało się, że niemal 3/4 z nich ma z korupcją problem. Większy lub mniejszy, ale wyraźny. Szczególnie uwydatnia się podczas przetargów - w zasadzie chyba każdy startujący w przetargach może podać przykłady tych ustawionych.

Prawie 1/3 firm otrzymała poważną propozycję korupcyjną a co dziesiąty przedsiębiorca spotkał urzędnika sugerującego "płatną pomoc". Równie poważnym problemem są propozycje łapówek dla pracowników, aż 25% przedsiębiorców uważa, że konkurencja bądź kontrahenci przekupują lub usiłują przekupić jego pracowników.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram