Czy polska firma uratuje Praktikera?

Data dodania: 19 lipca 2017
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: Praktiker
Czy polska firma uratuje Praktikera?

Praktiker może zmienić właściciela. Jak chętna na inwestycję w podupadłą sieć marketów z materiałami budowlanymi i wykończeniowymi jest śląska firma 3W DB.

Jak podaje „Puls Biznesu”, gdy przed czterema laty niemiecki Praktiker złożył wniosek o upadłość, wydawało się, że kłopoty nie dotkną polskiej sieci składającej się z 24 marketów. Jednak sprawy potoczyły się inaczej.

Obecnie pod marką Praktiker działalność handlową prowadzi zaledwie pięć: w Gdańsku, Grudziądzu, Kielcach, Nowym Sączu i Olsztynie. Reszta sklepów została zamknięta.

W listopadzie ub.r. sąd ogłosił, że spółka jest w postępowaniu sanacyjnym. Wiosną w Monitorze Sądowym i Gospodarczym ukazało się obwieszczenie o umorzeniu przez sąd postępowania sanacyjnego wobec spółki Praktiker Polska, ale tuż po tej publikacji pojawił się inwestor.

Według ustaleń „Pulsu Biznesu”, chodzi o firmę 3W Dystrybucja Budowlana (3W DB) z Rudy Śląskiej. Chęć przejęcia Praktikera potwierdził jej prezes Michał Adamiuk.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram