Czy LPP szykuje się do przejęć?

Autor: Redakcja
Data dodania: 20 czerwca 2009
Kategoria:
lpp_logo.jpg

lpp_logo.jpgDziś piszemy o emisji obligacji LPP, problemach spółki oraz możliwościach przejęcia innych polskich marek.

LPP chce wyemitować obligacje zamienne na akcje o wartości 170 mln zł, z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Spółka chce wyemitować nie więcej niż 106.250 obligacji o wartości nominalnej 1.600 zł każda, zamiennych na akcje serii K spółki, o wartości nominalnej 2 zł każda i wartości emisyjnej 1.600 zł każda. Cena emisyjna obligacji ma być równa cenie nominalnej, a łączna wartość nominalna i emisyjna obligacji ma wynieść 170 mln zł.

Zdaniem analityków jest to sygnał, że LPP szykuje się do przejęć. Już od roku inwestorzy zastanawiają się, czy LPP kupi Diverse. Firma Etos (właściciel marki) traci płynność, pojawiają się zatory płatnicze w rozliczeniach z dostawcami towarów. Banki domagają się spłaty kredytów. Wartość Diverse to m.in. lokale, które zajmują w centrach handlowych, a z dobrymi lokalizacjami jest problem w Polsce. Etos posiada blisko 200 salonów sprzedaży w Polsce i w Niemczech. Pytane przez nas osoby z branży odzieżowej przyznają, że komuś w Diverse zabrakło pomysłu i kapitału na rozbudowę brandu. Coraz głośniej mówi się także, że Diverse nie ma funduszy na zakup nowej kolekcji. A może LPP czai się na Oxide? Ravela? W kolejce czekają też franczyzobiorcy Reportera.

A na koniec komentarz naszego czytelnika: - Lpp tez nie ma ciekawej sytuacji finansowej. Dwa miesiące temu pracownicy mieli do wyboru albo przechodzą na umowę zlecenie albo zwolnienia - .

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram