Czy kuchnia tajska podbije rynek gastronomiczny na tyle by rozwijać się poprzez franczyzę?

Autor: Redakcja
Data dodania: 5 listopada 2012
Kategoria:

thaiwok_160Właściciele sieci restauracji Thai Wok planują wzmożoną ekspansję w 2013 roku.  Do tej pory sieć restauracji skupiała się na rozwoju tylko w Warszawie. W przyszłym roku zostaną otwarte pierwsze lokale w centrach handlowych poza stolicą.

 

 

 

Sieć planuje otworzyć własne restauracje w Gdyni oraz w Poznaniu, a także kolejną w Warszawie. Deklaruje też, że kolejne lokale będą otwierane w formacie franczyzowym.

Zainteresowanie osób chcących współpracować z naszą firmą jest bardzo duże, dlatego postanowiliśmy postawić na dalszy rozwój sieci głównie w systemie franczyzowym – mówi Bartosz Brusikiewicz, współwłaściciel sieci Thai Wok. – Otwarciem pierwszej restauracji w tym systemie zainteresowany jest już przedsiębiorca w Lublinie - dodaje Brusikiewicz.

Średnia powierzchnia restauracji Thai Wok wynosi 60 mkw. Franczyzobiorcy, którzy chcą otworzyć lokal tej sieci muszą dysponować pomieszczeniem o powierzchni od 50 do 70 mkw.

Pierwszy lokal Thai Wok został otwarty w Złotych Tarasach w 2008 roku. Obecnie w sieci działają 4 restauracje. Znajdują się one w Złotych Tarasach, CH Arkadia, CH Blue City i Galerii Mokotów w Warszawie.

Właścicielem sieci Thai Wok jest firma Thai Wok sp.j. która zrzesza kilka spółek, do których ponadto należą restauracje: Blue Adler, Silk & Spicy oraz Amigos.

Pytanie czy kuchnia tajska, która wyróżnia się specyficznymi daniami, będzie w stanie przekonać konsumentów z mniejszych miast, gdzie w wielu przypadkach kultywowana jest tradycja polskiego jadła, a wszelkie tzw. „nowinki” są różnie traktowane? Czy zatem sieć postawi tylko na wielkie miasta, czy też pokusi się o wciąż trudno dostępny rynek mniejszych miejscowości? I czym będzie chciała przekonać konsumentów z tego rynku?

Marta Rolka

 

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram