Czy kobiety wiedzą, jak się bronić?

Data dodania: 7 lutego 2017

Przez niektórych mężczyzn wciąż uważane są za słabszą płeć. Jednak kobiety interesują się samoobroną i nie chcą już być łatwym celem dla napastnika.

Kursy samoobrony coraz bardziej popularne

Zainteresowanie szkoleniami wzrosło dzięki akcji Ministerstwa Obrony Narodowej – wybrano 30 miast, w których odbywają się bezpłatne kursy samoobrony dla kobiet. Akcja trwa do czerwca 2017 roku, ale MON planuje kolejną edycję jeszcze w tym roku. To dobra inicjatywa – kursy organizowane przez szkoły walki kosztują nawet kilkaset złotych i nie każda z pań może sobie pozwolić na taki wydatek.

Kursy samoobrony oparte są na aspektach zarówno fizycznych, jak i psychicznych. W części teoretycznej kobiety dowiadują się, jak wypracować opór wobec przemocy, nauczyć się asertywności oraz poznają kwestie związane z prawem. Część praktyczna obejmuje naukę chwytów, rzutów, a także używania środków do samoobrony, takich jak gaz pieprzowy czy paralizator (informacje o tych narzędziach znajdziesz na http://skuteczna-samoobrona.pl/gazy-pieprzowe/czy-gaz-pieprzowy-jest-legalny/).

Czym właściwie jest samoobrona?

Jest o niej głośno i niby każdy wie o co chodzi, ale kwestie prawne związane z obroną własną bywają dość zawiłe. Nie każdy wie, jak się bronić, żeby nie przekroczyć granic obrony koniecznej. Popularne jest także błędne przekonanie, że paralizator jest nielegalny lub nieskuteczny – na stronie http://skuteczna-samoobrona.pl/paralizatory/paralizator-i-jego-cena/ znajdziesz informacje obalające te tezy.

Każdy może się bronić. Zgodnie z prawem możesz siłę odeprzeć siłą – czyli użyć narzędzia do samoobrony lub siły własnego ciała, żeby odeprzeć atak napastnika nawet, jeśli poniesie on konsekwencje zdrowotne. Ważne tylko, aby obrona była współmierna do ataku – jeśli agresor się wycofał lub nie jest już w stanie atakować, nie należy wciąż zadawać mu ciosów. W takim wypadku z to ty z ofiary możesz stać się napastnikiem. Bronić się możesz także przed zwierzętami – chodzi o Twoje zdrowie i życie, więc nie bój się, że zrobisz im krzywdę. Po przegląd skutecznych sposobów na obronę przed agresywnymi psami zajrzyj na http://skuteczna-samoobrona.pl/gazy-pieprzowe-na-psy/odstraszacze-na-psy/.

Wizerunek kobiety a samoobrona

Kobieta, która potrafi zadbać o swoje bezpieczeństwo, czuje się pewniejsza siebie i poniekąd dumna ze swojej samodzielności. Nie jest już wystraszoną potencjalną ofiarą. Zauważają to także inni ludzie – w tym ewentualni napastnicy. Samoobrona tworzy nowy wizerunek kobiet. Nie są już postrzegane jako bezradne i bezsilne, nie potrzebują mężczyzny do ochrony. Wiedzą, jak radzić sobie w niebezpiecznych momentach. Potwierdza to wiele badań przeprowadzanych na całym świecie. Naukowcy twierdzą, że pewność siebie kobiety po przejściu kursu samoobrony wynika z poprawy siły fizycznej, zwiększenia świadomości na jej temat i wzmocnienia poprzez naukę różnych technik. Ale ważna jest także siła psychiczna – kobiety zdają sobie sprawę ze swoich możliwości, potrafią być asertywne i są bardziej świadome niebezpieczeństw, z którymi być może będą musiały się kiedyś zmierzyć.

Dołącz do newslettera

Copyright © ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl  Skład magazynu Franczyza & Biznes: Aera Design