Czy Autogrill będzie rozwijał Burger King w Polsce?

Autor: Redakcja
Data dodania: 4 lutego 2013
Kategoria:
burger_king

burger_king

Autogrill Group i Burger King zawarły porozumienie, na mocy którego marka Burger King wzmocni swoją pozycję na europejskich lotniskach i dworcach kolejowych.

Według informacji zamieszczonej na portalu qsrmagazine.com, nowe porozumienie otworzy grupie Autogrill możliwość otwierania restauracji Burger King na dworcach kolejowych i lotniskach we Francji, Szwajcarii i Polsce, a w późniejszym czasie także w Czechach, Niemczech, Holandii i we Włoszech.

Autogrill wprowadza sieć do Francji po 15 latach absencji. Firma liczy na największy po Włoszech rynek dla Burger King. Pierwsze otwarcie planowane jest na lotnisku w Marsylii. W 16 krajach Europy Autogrill zarządza prawie 900 restauracjami typu fast food.

W Polsce 28 lokalami Burger Kinga zarządza AmRest Holdings, który jest masterfranczyzobiorcą sieci. Czy nowe porozumienie oznacza, że sieć fast foodów będzie rozwijana przez dwóch operatorów? Wiele na to wskazuje. Niestety, pomimo kilku prób, nie udało nam się uzyskać od AmRest komentarza w tej sprawie.

Adam Gieras


źródło: www. qsrmagazine.com

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram