Czy aplikacja zmieni branżę fitness?

Autor: Redakcja
Data dodania: 27 września 2016
Kategoria:
Foto: Bodymanager.pl
Bodymanager jako aplikacja typu B2B działająca przede wszystkim dla biznesu, to nowoczesne i bardzo wygodne narzędzie pracy.

Planowanie zdrowego trybu życia i aktywności to zadanie dla trenera, dietetyka, fizjoterapeuty. A gdyby tak ich usługi połączyć w jednej platformie?

Z takiego założenia wyszli twórcy aplikacji Bodymanager. Zostanie ona zaprezentowana już niedługo, 8-9 października bieżącego roku na targach FIWE (branża fitness i welness).

Bodymanager jako aplikacja typu B2B działająca przede wszystkim dla biznesu, to nowoczesne i bardzo wygodne narzędzie pracy. Trenerzy personalni, dietetycy i fizjoterapeuci, będą mogli współpracować ze sobą kompleksowo na jednej płaszczyźnie. Interakcja tych właśnie specjalistów pozwoli na szybszą i bardziej sprawną komunikację, przyciągnie nowych klientów, a przede wszystkim pozwoli zaoszczędzić czas pracy.

Aplikacja Bodymanager powstała w oparciu o wieloletnie obserwacje specyficznego rynku, jakim jest fitness. Jej kreacja polega głównie na przenikaniu się trzech modułów dla trzech grup zawodowych: dietetyków, fizjoterapeutów i trenerów personalnych. Dzięki temu rotacja podopiecznych zwiększy się, a to pozwoli na otoczenie ich kompleksową opieką, bez narażania na samodzielne poszukiwania odpowiedniego fachowca.

Dzięki aplikacji dietetyk ma możliwość ułożenia klientowi planu żywieniowego wraz z gotową listą zakupów a trener personalny czy fizjoterapeuta może bazować na gotowych już planach, tworzyć kalendarze wizyt oraz treningów i wyświetlać je na urządzeniu mobilnym podopiecznego. Dzięki temu klient ma wgląd w zbliżające się treningi, spotkania fizjoterapeutyczne, czy aktualną dietę. Karta pacjenta jest mobilna i specjaliści mogą współdzielić i edytować ją między sobą, bez potrzeby tworzenia trzech oddzielnych profili pacjentów. Co ważne, wszystko jest pod ręką na każdym urządzeniu mobilnym.

Największą zaletą Bodymanagera jest to, że zwiększa on łatwość nawiązywania współpracy między poszczególnymi grupami docelowymi. Stały kontakt pomiędzy fachowcami a klientem wpłynie pozytywnie na budowanie profesjonalnej relacji. Bodymanager to odpowiedź na oczekiwania obecnego rynku fitness. To narzędzie na miarę XXI wieku, kiedy coraz więcej osób interesuje się aktywnością fizyczną. Przestaje się ona kojarzyć z koniecznością, trudem, potem i bólem, a staje się przyjemnością. To właśnie nowe technologie, takie jak Bodymanager, pomagają czerpać z fitnessu więcej radości.

Pomysłodawcami aplikacji Bodymanager są Piotr Buchart, specjalista IT od 15 lat związany z branżą, pasjonat sportu i odżywiania oraz Tomasz Kośmider, ultramaratończyk i pasjonat biegów długodystansowych.

 

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram