Czwarty franczyzowy Yogen Früz otwarty!

Autor: Redakcja
Data dodania: 1 marca 2013
Kategoria:

yogen_fruz_001Nowy lokal franczyzowy sieci Yogen Früz, serwującej klientom mrożone jogurty, został na początku lutego otwarty w Gdańsku.

Yogen Früz oferuje zdrowe, odżywcze mrożone jogurty z owocami, sorbety oraz koktajle typu smoothies i frappucinos. Produkty Yogen Früz dostępne są z jogurtem mrożonym w wersji beztłuszczowej (0%), niskotłuszczowej (2,5%) oraz bezcukrowej, bez sztucznych konserwantów, na bazie naturalnego mrożonego jogurtu z probiotykami, wg ścisłej receptury Yogen Früz.

Klient ma możliwość samodzielnej kompozycji smaku – jogurty miksowane z prawdziwymi owocami mrożonymi jak: ananas, liczi, banan, kiwi, jagoda, truskawka, jeżyna ….

Masterfranczyzobiorcą marki Yogen Früz na Polskę jest firma Healthy Lifestyles Master Franchiser Polska. Aktualnie sieć składa się z 4 lokali – 1 własnego w Warszawie i 3 franczyzowych (w Gdańsku, Spocie i Tczewie – placówki w Tczewie i Gdańsku prowadzi jeden franczyzobiorca). Planowana jest dalsza współpraca w oparciu o umowy z franczyzobiorcami.

Jak dowiedział się portal FranczyzawPolsce.pl, Yogen Früz zamierza w tym roku powiększyć sieć o co najmniej jedną lokalizację. Trwają zaawansowane rozmowy z franczyzobiorcą z Bielska Białej.

Szacunkowe nakłady niezbędne do uruchomienia placówki Yogen Früz wahają się od 50 tys. zł netto ( w przypadku tzw. mini fruz) do 300 tys. zł netto w przypadku wielkopowierzchniowego formatu.

Yogen Früz jest światowym liderem w sprzedaży mrożonych jogurtów, posiada ponad 1,2 tys. placówek w 25 krajach na całym świecie.

Poza Yogen Fruz, na polskim rynkiem działają też inne sieci franczyzowe oferujące swoim klientom mrożone jogurty. Warto tutaj wymienić Loveyo, Feel the Chill czy Redberry. Wszystkie w 2012 roku rozwinęły swoje sieci – głównie za sprawą franczyzobiorców, ale to i tak spory sukces, zważywszy na to, że mrożony jogurt to nowy i słabo znany produkt na polskim rynku, zaś otwarcie punktu z taką ofertą wiąże się z niebagatelną inwestycją.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram