Częściej lecą w dół, niż klienci na wakacje

Autor: Redakcja
Data dodania: 11 maja 2009
Kategoria:
travelplanet_logo.jpg

travelplanet_logo.jpgWartość obrotów biura podróży Travelplanet.pl w pierwszym kwartale 2009 r. wyniosła 33,337 mln zł. To o 13 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2008 r. W ujęciu styczeń-kwiecień wartość przychodów wyniosła 42691 tys. zł, co oznacza spadek rzędu 14%.

Giełdowy Travelplanet.pl tłumaczy się inwestycjami i rezerwami, które zwiększył o 400 tys. zł i obiecuje poprawę, której jednak nie widać. Wartość zrealizowanego obrotu w marcu 2009 wyniosła 10,236 mln zł, co oznacza spadek w stosunku do marca 2008 rzędu 5 proc. Kwiecień nie przyniósł polepszenia sytuacji. Wartość zrealizowanego obrotu wyniosła 9354 tys. zł, co oznacza spadek w stosunku do kwietnia 2008 roku na poziomie 16%.

travelplanet_fotka.jpgJuż w marcu po słabych wynikach, jakie spółka zaprezentowała w raporcie za czwarty kwartał 2008 r. Analitycy DM PKO BP obniżyli z „akumuluj” do „sprzedaj” rekomendację dla akcji Trevelplanet.pl. Autor rekomendacji Przemysław Smoliński podkreślił, że  wyniki za IV kwartał i cały rok 2008 mocno rozczarowały.„Zamiast zapowiadanej poprawy rentowności i pierwszych zysków, spółka ponownie pokazała ponad milionową stratę przy przychodach nieznacznie wyższych, niż w IV kw. 2007 r. i zarazem sporo niższych niż nasze prognozy” – dodał. Krytycy podkreślają, że Travelplanet.pl nie spełnił żadnych swoich giełdowych obietnic, że firma nie wykorzystała znakomitej koniunktury na osiągnięcie zysku. Cięcie kosztów może spowodować zepchnięcie jej z pozycji lidera.

Spółka Travelplanet.pl S.A. jest ogólnopolskim Internetowym Biurem Podróży. Spółka prowadzi sprzedaż produktów i usług partnerów handlowych w zakresie turystyki, szczególnie turystyki zagranicznej. Punkty obsługi klienta Travelplanet.pl to biura podróży zlokalizowane w centrach handlowych. W swojej ofercie sprzedaży posiada pakiety turystyczne wiodących organizatorów wyjazdów zagranicznych działających w Polsce (Touroperatorów), w tym oferty last minute oraz bilety lotnicze tradycyjnych oraz tanich linii lotniczych. Na giełdzie Travelplanet.pl notowane jest od 2005 roku.

rainbowtours_fotka.jpgPośród biur podróży na zasadzie franczyzy rozwijają się także: Ecco Holiday (6 jednostek własnych, 22 franczyzowe i 31 patronackich), Euro Multi Agent (dwa biura własne),Adriatyk, Rainbowtours  oraz biuro podróży Sun Club.

Agnieszka Grabuś, 11 maja 2009 r.

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram