Czerwona Torebka sprzeda lokale w pasażach handlowych

Autor: Redakcja
Data dodania: 8 stycznia 2013
Kategoria:
czerwona_torebka_logo_1

czerwona_torebka_logo_1

Czerwona Torebka SA zmieniła koncepcję biznesową i zamierza sprzedawać lokale użytkowe znajdujące się w budowanych przez nią pasażach handlowych.

4 stycznia 2013 roku zarząd spółki rozszerzył dotychczasowe plany biznesowe, które zakładają teraz możliwość sprzedaży lokali użytkowych, znajdujących się w powstających w całej Polsce pasażach handlowych „Czerwona Torebka”. Środki finansowe pozyskane ze sprzedaży firma chce przeznaczyć na dalszy rozwój swojego przedsięwzięcia.

Nowa koncepcja biznesowa Czerwonej Torebki jest o tyle ciekawa, że spółka zakłada sprzedaż lokali, ale z zachowaniem sobie prawa do najmu – nabywca lokalu stanie się jednocześnie wynajmującym, natomiast spółka z Grupy Czerwona Torebka będzie najemcą lokalu. Umowa najmu zawierać będzie postanowienia uprawniające do oddawania lokalu w podnajem. Spółka chce w ten sposób zachować sobie prawo do dalszego wynajmowania lokali osobom, które zamierzają prowadzić działalność gospodarczą w określonym pasażu Czerwona Torebka, a których nie stać na ich zakup.

Czynsz najmu, w umowie łączącej spółkę z Grupy Czerwona Torebka oraz nabywcę lokalu, zostanie ustalony w taki sposób, aby nabywca osiągał w skali roku określoną stopę zwrotu z inwestycji w lokal. Spółka pozyskiwać będzie środki na zapłatę nabywcy miesięcznego czynszu najmu z umowy podnajmu zawartej z podmiotami prowadzącymi działalność gospodarczą w określonym pasażu Czerwona Torebka. Jednocześnie Czerwona Torebka SA nadal będzie zarządzać wybudowanymi przez siebie pasażami handlowymi.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Data dodania: 3 stycznia 2022
Te 30 franczyz najbardziej interesuje Polaków
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram