Czerwona Torebka pozyskała fundusze na rozbudowę sieci

Autor: Redakcja
Data dodania: 18 kwietnia 2013
Kategoria:
czerwona_torebka_logo_1Zarząd spółki Czerwona Torebka S.A. wyemitował trzyletnie obligacje o wartości 14,6 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na finansowanie rozbudowy sieci o kolejne pasaże handlowe.

 

 
Emisja została przeprowadzona w ramach zatwierdzonego przez Radę Nadzorczą Czerwona Torebka S.A. programu emisji obligacji o łącznej wartości 100 mln zł. W pierwszej transzy Zarząd spółki przeznaczył do sprzedaży papiery dłużne o łącznej wartości 30 mln zł.

Zgodnie z założeniami spółki, pod koniec roku ma funkcjonować 114 pasaży handlowych Czerwona Torebka.  

W ostatnim czasie Czerwona Torebka mocno angażuje się w rozwój franczyzy w Polsce – tworzy własne koncepty oraz wspiera już istniejące. Obecnie współpracuje z kilkunastoma sieciami franczyzowymi. Wśród nich znajdują się między innymi apteki Bliska i Dr. Optima, restauracje 7 Street i Multifood, sieć sklepów alkoholowych WIN CIN, artykuły dla najmłodszych 5.10.15 oraz nowy system franczyzowy spółki – Warzywnik.

Budowane przez spółkę pasaże mają konstrukcję złożoną z powtarzalnych modułów o powierzchni około 60 mkw. (z możliwością łączenia) z osobnymi wejściami. Jej celem jest zrzeszanie w obiektach handlowych mniejszych przedsiębiorców, którzy obecnie prowadzą małe sklepiki osiedlowe lub stoiska na bazarach.

Adam Gieras

Dołącz do newslettera

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram