Czeka nas wysyp placówek pocztowych

Autor: Redakcja
Data dodania: 2 lutego 2010
Kategoria:

PAFPAF Operator Pocztowy podobnie jak InPost, o którym pisaliśmy wczoraj, chce w tym roku otworzyć przynajmniej 100 nowych placówek.

- Zależy nam na pozyskaniu nowych punktów na terenie całej Polski, szczególnie w województwach zachodniopomorskim, opolskim, lubelskim i świętokrzyskim. Spodziewamy się, że rok 2010 przyniesie jeszcze większy wzrost niż rok ubiegły, kiedy to liczba naszych partnerów zwiększyła się o ponad 100 – mówi portalowi FranczyzawPolsce.pl Katarzyna Citko, starszy specjalista ds. rozwoju sieci w firmie PAF Operator Pocztowy.

Filarem działalności franczyzobiorcy w punktach detalicznych PAF są usługi finansowe. Przychody z płatności masowych stanowią ok. 80 proc. całego przychodu placówki, a w niektórych przypadkach nawet ponad 90 proc. Jest to uzależnione od lokalizacji punktu, ale także od planów rozwojowych samego franczyzobiorcy i rodzaju reklamowanych lokalnie usług. - W tej chwili w naszych punktach świadczymy usługi finansowe, kurierskie, biurowe. Nie zamykamy się jednak na nowe. Prowadzone są rozmowy z innymi firmami o włączeniu do naszego wachlarza usług dodatkowych. Tymczasem sami franczyzobiorcy mają możliwość w porozumieniu z PAF poszerzania swojej oferty o inne usługi – mówi Katarzyna Citko.

PAF oferuje franczyzobiorcom możliwośc poprowadzenia oddziału pocztowego, placówki bądź Punkty Obsługi Klienta. Oddziałów w sumie ma być ok. 100, ich zadanie to obsługa logistyczna przydzielonego obszaru. Koszt uruchomienia tego typu placówki, łącznie z rozruchem, do momentu uzyskania rentowności może wynieść nawet 200 tys. zł. Najliczniejsze i najczęściej wybierane przez franczyzobiorców formy współpracy to placówki oraz POK-i. Koszt uruchomienia placówki zamyka sie w kwocie 15-20 tys. zł.

Przychód franczyzobiorcy jest uzależniony od wielu czynników, m.in. od lokalizacji punktu czy natężenia działań promocyjnych na rynku lokalnym. - W przypadku uśrednionej placówki PAF, przy założeniu, że działa ona 6 miesięcy, franczyzobiorca może liczyć na przychód wysokości blisko 6 tysięcy złotych brutto przy świadczeniu zróżnicowanych usług takich jak opłaty rachunków, doładowania pre paid, usługi kurierskie, ubezpieczenie grupowe, pieczątki, tłumaczenia. W przypadku punktów o poszerzonej ofercie przychody są wyższe - mówi Katarzyna Citko.

Punkty Obsługi Klienta PAF uruchamiane są natomiast przy działających już sklepikach, salonikach prasowych, kantorach itp. Dodatkowy przychód brutto właściciela takiego punktu z usług świadczonych w ramach współpracy z PAF może wynieśc blisko 3 tys. zł miesięcznie.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram