Cyberatak na franczyzową sieć

Data dodania: 24 lutego 2017
Autor: Redakcja
Kategoria:
Foto: freeimages.com
Firma padła ofiarą przestępstwa internetowego.

Franczyzowa sieć multiagencji ubezpieczeniowej padła ofiarą przestępców, którzy podszywając się pod firmę wysyłają zainfekowane załączniki. 

„Jeśli otrzymaliście wiadomości e-mail z jednego z kont pocztowych cuk.pl z prośbą o płatność i podejrzanym załącznikiem - prosimy o zignorowanie ich. Jednocześnie informujemy, że wszystkie dane naszych klientów są w pełni bezpieczne, a przesłana wiadomość może być próbą zainfekowania sprzętu odbiorcy wiadomości” – podała multiagencja CUK Ubezpieczenia.

Jak czytamy w komunikacie, firma padła ofiarą przestępstwa internetowego. Z jej domeny cuk.pl zostały rozesłane wiadomości na adresy e-mail niepochodzące z firmowej bazy mailowej. Wiadomości zawierały treść:

„Witam, Na dzień dzisiejszy nie odnotowaliśmy wpłaty za faktury. W załączeniu przesyłam listę! Jeżeli należności zostały uregulowane proszę uznać powyższą wiadomość za nieważną. W przypadku nieuregulowania płatności w terminie 8 dni od dnia otrzymania tej wiadomości, sprawa może zostać skierowana do windykacji.”

Do maili dołączony jest zainfekowany załącznik z rozszerzeniem .rar, którego pod żadnym pozorem nie powinno się otwierać! Należy zignorować takiego maila, a najlepiej usunąć go. O sprawie została zawiadomiona policja.

Multiagencja CUK Ubezpieczenia działa na rynku od 15 lat. Pod koniec 2016 roku sieć składała się z 60 oddziałów własnych i 155 placówek franczyzowych.

Dołącz do newslettera

Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram