Costa Coffee - a może franczyza?

Autor: Redakcja
Data dodania: 22 kwietnia 2014
Kategoria:
Foto: Wikipedia

Foto: Wikipedia

Costa Coffee to marka, która w pełni zastąpi istniejące obecnie Coffeeheaven i Costa by Coffeeheaven. Rebranding trwa, ale firma myśli też o rozwoju biznesu poprzez franczyzę. Wzmocni również vending.

Proces rebrandingu jednych z najbardziej rozpoznawalnych marek kawiarnianych - Coffeeheaven i Costa by coffeeheaven – trwa. W pierwszej fazie planowany jest rebranding wszystkich warszawskich kawiarni Costa by coffeeheaven na Costa Coffee oraz wybranych kawiarni coffeeheaven. Na tym etapie rebrandingiem jest objętych 21 warszawskich kawiarni.

Rebranding ma być procesem równoległym do rozwoju sieci. Na razie nowych placówek nie powstanie ich wiele, bo firma skupiona jest na zmianie szyldu. Ostrożne zapowiedzi przedstawicieli sieci wskazują jednak na to, że firma chce rozwijać się również w modelu franczyzowym. Szczególy ewentualnej oferty nie są jeszcze znane.

Firma na pewno zamierza rozszerzyć działalność w obszarze vendingu. Do działających obecnie 140 kącików pod marką Costa Express dołączy kolejne 40.

Costa Coffee należy do najszybciej rozwijających się marek kawiarni na Wyspach Brytyjskich i w Europie. Sieć liczy blisko 2800 kawiarni, które działają w 29 państwach na całym świecie.

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 30 listopada 2022
Polacy chcą żyć zdrowo, przedsiębiorcy mogą na tym zarobić
Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram