Coraz więcej zabawek we franczyzie

Autor: Redakcja
Data dodania: 10 grudnia 2009
Kategoria:

toy_logo W przyszłym roku przybędzie minimum 10 sklepów TOY PLANET. Obecnie sieć sklepów z zabawkami liczy 15 punktów.

Główna działalność firmy CREATOR opiera się na imporcie i sprzedaży detalicznej markowych zabawek dla dzieci w tworzonej sieci sklepów specjalistycznych TOY PLANET.

 

Robert Momocki z firmy CREATOR mówi, że przykład pierwszych sklepów tzw. jednostek własnych pokazał potrzebę i ekonomiczny sens takiej działalności. - Dodatkowo wpływ na decyzję uruchomienia sieci franczyzowej mają dobre prognozy na przyszłość dla segmentu artykułów dla dzieci oraz nisza na rynku polskim tego typu sklepów - dodaje.

 

Otwarcie pierwszego sklepu odbyło się we Wrocławiu w 2003 roku. A w tej chwili na rynku działa 15 sklepów. Osiem z nich to nasze własne jednostki, siedem pozostałych działa we współpracy z naszymi partnerami na zasadzie franchisingu. - Na przyszły rok mamy już zakontraktowanych kilka nowych sklepów, wraz z lokalizacjami, które są w trakcie negocjacji i powinny powiększyć sieć TOY PLANET o minimum 10 sklepów – zdradza nasz rozmówca.

 

Jaki był ten 2009 rok? - Dla branży handlowej, a szczególnie sektora zabawek te ostatnie dni w roku są bardzo kluczowe w jego ocenie. Dlatego z ostatecznymi wnioskami jeszcze się wstrzymam, choć ogólnie mogę stwierdzić, że jak cała gospodarka i my odczuliśmy skutki kryzysu światowego. Same obroty nie były złe. Takie firmy jak nasza szczególnie boleśnie odczuły spadek wartości złotego, który miał znaczący wpływ na wzrost wysokości czynszów oraz ceny zakupów zabawek – przyznaje Robert Momocki.

Agnieszka Grabuś

 

 

 

 

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

zobacz więcej

Data dodania: 28 września 2022
Analiza założeń do projektu ustawy o umowie franczyzy
Data dodania: 2 września 2022
Piękno i pieniądze
Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram