Coraz więcej osób chce się odchudzać

Autor: Redakcja
Data dodania: 19 lutego 2010
Kategoria:
SetPoint_-_logoI coraz więcej przedsiębiorców jest zainteresowanych otwarciem centrum dietetycznego. O wsparcie proszą firmę SetPoint, która jeszcze w tym roku uruchomi program franczyzowy.

- Od kilku lat napływają do nas zapytania z całej Polski – znad morza, z Krakowa, nawet z okolic Puszczy Białowieskiej – o pomoc w zorganizowaniu centrum dietetycznego takiego jak nasze. Dlatego zdecydowaliśmy się wystartować z ofertą franczyzową. Będzie ona gotowa w drugiej połowie tego roku – latem bądź wczesną jesienią. Chcemy, by pierwsze franczyzowe placówki SetPoint były uruchamiane na wiosnę przyszłego roku – mówi portalowi FranczyzawPolsce.pl Artur Kaliński, dyrektor generalny firmy.

Wiosna to tradycyjnie okres wzmożonego zainteresowania usługami dietetycznymi, co sprzyja zdobywaniu licznego grona klientów. - Zadowolony klient, który zgłosił się do nas wiosną, zachęca następnych, którzy przychodzą latem i jesienią – wyjaśnia Artur Kaliński. Przyznaje on, że ok. 80 proc. klientów firmy to osoby, które chcą się odchudzić. Ale to nie jedyny rodzaj usług, jakie ona świadczy. W Centrach Dietetycznych SetPoint można skorzystać również z usług przeznaczonych dla osób cierpiących na choroby dietozależne, sportowców, kobiet w ciąży, a także  dzieci.

Oferta franczyzowa będzie kierowana przede wszystkim do osób przedsiębiorczych, mających doświadczenie w zarządzaniu biznesem, znających lokalny rynek, potrafiących nawiązywać kontakty z ludźmi. - Nawet wybitny dietetyk, który jednak nie zna się na prowadzeniu samodzielnego biznesu, może sobie nie poradzić. Dlatego wiedza dietetyczna w przypadku naszych franczyzobiorców będzie warunkiem drugorzędnym. Odpowiednich dietetyków można przecież zatrudnić – wyjaśnia Artur Kaliński.

W pierwszej kolejności SetPoint planuje otworzyć franczyzowe centra dietetyczne w Krakowie, Trójmieście, Szczecinie, Poznaniu, a także Wrocławiu, choć w tym mieście ma już jedną placówkę własną. Poza stolicą Dolnego Śląska oddziały firmy można znaleźć w Warszawie i Legionowie. Na polskim rynku firma SetPoint Doradztwo Żywieniowe funkcjonuje od blisko 10 lat. W tym czasie centra dietetyczne firmy odwiedziło kilkanaście tysięcy klientów, nie tylko z Polski, ale także m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Holandii, Wielkiej Brytanii czy Belgii.

Dyrektor generalny firmy SetPoint przyznaje, że w ostatnich latach można zaobserwować dynamiczny wzrost konkurencji. Stanowią ją przede wszystkim indywidualni dietetycy rywalizujący ze zorganizowanymi ośrodkami ceną, a także porady dietetyczne przez Internet. - Takie usługi są bardzo tanie, ale brakuje im indywidualnego podejścia do klienta oraz spotkań z dietetykiem, które motywują pacjenta, a co za tym idzie warunkują skuteczność kuracji. My wychodzimy z założenia, że trzeba kogoś spotkać, poznać, by trafnie zdiagnozować jego zaburzenia. Konkurencję dla nas stanowią także inne ośrodki sieciowe, wiele z nich bazuje jednak na odchudzaniu przy użyciu różnego rodzaju preparatów. My stawiamy na wysokiej jakości usługi - porady, edukację. Uczymy naszych klientów, jak się odżywiać i radzić z problemami żywieniowymi w przyszłości. Nie chcemy, żeby klienci do nas wracali, tylko przysyłali kolejnych – tłumaczy Kaliński.

Franczyzowe Centra Dietetyczne SetPoint będą mogły liczyć na szkolenia branżowe oraz dotyczące umiejętności miękkich, na ogólnopolską promocję marki w mediach, a także na specjalnie przygotowane dla firmy oprogramowanie. Ułatwia ono zarządzanie poradnią, a także kontakt z klientami, którzy będą mogli podejrzeć efekty kuracji, odebrać dietę, skontaktować się z dietetykiem, a nawet zapłacić za usługę. Obecnie trwają analizy, które mają m.in. doprowadzić do określenia kwoty, jaką będzie musiał dysponować franczyzobiorca, aby otworzyć Centrum Dietetyczne SetPoint w swoim mieście.

Joanna Cabaj - Bonicka
jcabaj@arss.com.pl

Dołącz do newslettera

Pozostałe artykuły - Aktualności

Data dodania: 11 sierpnia 2022
Ponad połowa Polaków akceptuje pracę na czarno
Data dodania: 10 sierpnia 2022
Sieć Duży Ben ma już 250 sklepów
Data dodania: 9 sierpnia 2022
Franczyza czy własny biznes?
Data dodania: 8 sierpnia 2022
Franczyza na niepewne czasy

zobacz więcej

Data dodania: 12 lipca 2022
Pomysły na biznes w domu
Data dodania: 20 kwietnia 2022
Smacznie, zdrowo i z zyskiem
Data dodania: 23 marca 2022
Franczyza na usługach
Data dodania: 10 stycznia 2022
Przed jakimi wyzwaniami stoi rynek franczyzy?
Copyright © 2007-2021 ARSS. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Opieka nad stroną: Lembicz.pl
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram